“Güzel Bir Gün” Kadıköy Boa Sahne’de ilk kez sahnelenecek

Oyuncu Burak Demir, tek kişilik yeni oyunu “Güzel Bir Gün” ile Mayıs ayında tiyatro izleyicisiyle buluşacak. Yönetmenliğini aynı zamanda oyunun yazarı da olan Cem Kenar’ın üstlendiği “Güzel Bir Gün”, 7 Mayıs’ta Kadıköy Boa Sahne’de ilk kez sahnelenecek. Oyunun biletleri Biletix’te ve gişede satışa sunuldu!

İstanbullu tiyatro severler Mayıs ayında yepyeni bir oyunla daha buluşuyor. İzleyicinin televizyon ekranlarından ve beyazperdeden yakından tanıdığı yetenekli oyuncu Burak Demir’in etkileyici performansıyla sahneye konan “Güzel Bir Gün” adlı tek kişilik oyun, ilk kez 7 Mayıs tarihinde Kadıköy Boa Sahne’de perde açacak.

blank

Müslüman bir babadan olma, Rum bir anneden doğma Ferit Rıza’nın hayatının dönüm noktalarını kendi ağzından; anne ve babasının birbirlerine duydukları derin aşkın yanı sıra aşık olduğu kadınlar üzerinden ve Türkiye’nin toplumsal ve siyasi tarihine yaptığı naif göndermelerle aktaran oyunda, seyirci 1 saat 15 dakika boyunca duygu dolu anlar yaşayacak.

Tek perdelik trajikomik bir hikaye olan, içinden geçtiği her döneme uygun nostaljik şarkıları ve ünlü şairlerin şiirleriyle renklenen Güzel Bir Gün, gelecek sezon boyunca İstanbul’un yanı sıra farklı şehirlerde de tiyatro izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun yönetmen yardımcılığını Şayan Demirrenk, reji asistanlığını ise Fatih Recep Yağız üstleniyor.

Güzel Bir Gün, oyun yazarı ve yönetmen Cem Kenar’ın çarpıcı metni ve ünlü oyuncu Burak Demir’in etkileyici sahne performansıyla uzun yıllar sahnede kalma iddiasını taşıyor!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.