Gülşen ve Edis düeti “Nirvana” gün yüzüne çıktı

Hazırlıkları neredeyse bir yıldır süren, Gülşen & Edis düeti “Nirvana” gün yüzüne çıkıyor! Müzikal tarzıyla Türkiye’de bir ilk olacak, “split screen” (bölünmüş ekran) teknolojisiyle çekilen farklı klibiyle olay yaratacak şarkı müzikseverlerle buluşuyor! Kayıtları Londra’da başlayıp İstanbul’da sona eren single yayında!

Türk Pop Müziğinin zirvedeki iki yıldızı Gülşen ve Edis “Nirvana” için bir araya geldi. Bir yıl önce güçlerini birleştiren iki sanatçı, Nirvana’yı dinleyicilerin beğenisine sunuyor. 2019 Ocak ayında Londra’da yapımına başlanan şarkının yayımlanması dünya gündemindeki pandemi nedeniyle birçok kereler ertelenip günümüze kadar gelirken, bu uzun bekleyişin ardından ‘’Nirvana’’ bu Cuma (28.08.2020) tüm dijital platformlarda müzikseverler ile buluşuyor!

Söz ve müziği Gülşen, Edis ve Emrah Karakuyu’nun ortak çalışması olan şarkının Türkiye’de adeta bir devrim yaratacak düzenlemesi, Türk pop müziğinin sayısız hitinde olduğu gibi, Ozan Çolakoğlu’na ait. “Nirvana”nın cesur, yenilikçi ve etkileyici olarak tanımlanabilecek “split screen” (bölünmüş ekran) teknolojisiyle çekilen video klibi, kendi alanlarında yaptıkları farklı işlerle isimlerinden sıkça söz ettiren Serkan Şedele ve Emre Güven imzası taşıyor. Yine Emre Güven ve Serkan Şedele’nin çektiği fotoğrafların kreatif direktörlüğünü ise Gülşen adına Mahizer Aytaş, Edis adına Olga Şerbetçioğlu üstlendi.

BİR ARAYA GELMEDEN KLİP ÇEKTİLER

Klipte son dönemde sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan “split screen” teknolojisi klipte sinematografik bir anlatımla kullanıldı. Bu teknikle Gülşen ve Edis farklı zamanlarda bulundukları mekanda aynı anda buluşmuş gibi gösterilerek şaşırtıcı bir illüzyon yaratıldı. Edis “Biz klip sekansları boyunca Gülşen ile hiç bir araya gelmedik. Ama ekranda yan yanaymış gibi görünüyoruz” diye konuştu. Bu arada “Nirvana”yı yazdıkları dönemde saçları sarı olduğu için şarkıda geçen “Sarışın bomba” sözüne uygun olarak, Edis saçlarını tekrar sarıya boyattı.

BİR HAYRANLIK HİKAYESİ

Klibin akış hikayesi ise özel olarak beden dili ve hafızaya dayalı bir senaryo şeklinde yazıldı ve koreografi olarak hayata geçirildi. Simetrik hareketlerin her detayıyla birbirini tutması gerektiği için Gülşen ve Edis iki ay boyunca özel eğitmenler eşliğinde koreografi çalıştı. Gülşen “Şarkının hikayesinde aslında karşılıklı duyduğumuz hayranlık var. Birbirimize yazdık bu şarkıyı” dedi.

“Nirvana” müzikal yapısı ve zenginliği itibariyle Türkiye’de bir ilk. Alışılagelen pop formlarından daha değişik bir trafiğe sahip olan şarkıda altı farklı bölüm dikkat çekiyor. Edis ve Gülşen’in de kendilerine ait giriş bölümleri yapının zenginliği arttırıyor.

SOSYAL MEDYA ÇILDIRACAK

Şarkının lansmanı Youtube ve Instagram’da bu Cuma 14.30’da canlı yayında yapılacak. Gülşen ve Edis tüm Türkiye’den gelen sorulara cevap verecek. “Nirvana” için sinema filmi galası tadında geçecek iddialı bir lansman hazırlanıyor. Gülşen ve Edis’in fanları şimdiden geri sayıma başladı. Bir yıldır bu anı bekleyen fanlar sosyal medyada özel videolar ve fotoğraflarla, TT olan hashtag’ler başlattı. Klibin yayınlanacağı Cuma günü tüm Türkiye’de çılgınca bir sosyal medya etkileşimi bekleniyor.

NİRVANA NEDİR?

Hinduizm’de ve yoga felsefesinde Nirvana, kişinin yeryüzünde tekrar doğma ihtiyacından kurtulacak derecede gelişmiş, olgunlaşmış olması anlamında ele alınır. Nirvana, insanların ruhsal gelişim sonucunda yeryüzünde erişebilecekleri bir haldir; bu, saf bilinçlilik hâlidir. Eski Türklere ait ilahilerde ‘Nirvanaya doğmak’ ve ‘Nirvanaya ulaşmak’ ile kastedilen budur.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.