YouTube / gazetemag tv

Gülnur Gökçe “İçimdeki Ses”

Müzik severlerin yakından tanıdığı Gülnur Gökçe, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve değerli müzisyenler ile hazırladığı “İçimdeki Ses”i, Garaj Müzik etiketi ile 14 Eylül’de yayınlandı. 10 türkünün batı formlarında hazırlandığı albümde; Emre Bayar, Firuz İsmailzade, Temel Zümrüt’ün düzenlemeleri bulunuyor.

Dört anonim türkü haricinde Sadık Doğanay, Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Ali Kızıltuğ, Davut Ağbaba, Aysen Bardakçı, Kazım Birlik, Maçkalı Hasan Tunç’un eserlerinin yer aldığı “İçimdeki Ses” albümünün mix ve mastering’ini Özgür Yurtoğlu yaptı.

“İçimdeki Ses” projesi ile Gülnur Gökçe, Türkiye’de bir ilke imza attı. Albümde yer alan on türküye on farklı dekor ve kostümle Süleyman Yüksel yönetmenliğinde çekilen video klipler, aynı anda sadece Apple Music’te yayına girdi. Albümün dinleyici ile buluşan ilk video klibi; Süleyman Yüksel yönetmenliğinde çekilen “Çemberimde Gül Oya” isimli anonim türkü oldu.

Enerjisi yüksek olarak kaydedilen albümde yer alan her bir türkü de Gülnur Gökçe’nin sergilediği vokal performansı dinleyen herkesi şaşkınlığa uğratacak kadar güçlü ve sıra dışı.

Arşivlerde yer alacak nitelikteki “İçimdeki Ses” hem tanıdık lezzetleri bize yeniden sunuyor hem de popüler sounddaki dünya müziği ile müzikal olarak albümü zenginleştiriyor.

Biyografi

Almanya doğumlu profesyonel oyuncu ve ses sanatçısı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal bölümü ve Sahne Sanatları ana sanat dalı Tiyatro bölümü mezunu olan sanatçı, Türkiye’nin önemli yarışmalarında kadın solist olarak aldığı birincilik ödüllerinin yanı sıra 2002’de Grup Safir ile birlikte ülkemizi Eurovision’da temsil etti. 2006-2010 yılları arasında Türkiye’de ses getiren bir proje olan “4Yüz” grubunun solisti olarak müzikal kariyerine devam etti. Grup ile albümler, single’lar yaptı, turnelerde sahneye çıktı. Sonrasında müziğe tek başına devam etmeye karar vererek içinde kendi söz ve bestelerinin de yer aldığı ilk solo stüdyo albümünü hazırladı. Bunların yanı sıra birçok markanın kurumsal sesi olan Gülnur Gökçe, TV programı, dizi, yarışma ve reklam seslendirmelerine devam ediyor. İlk solo albümü “Porselen Düşler” Ocak 2013’te piyasaya çıktı. 2016’da “Ah canım vah canım” cover’ı ve peşine “Usta” isimli single’ı müzik severler ile buluştu. 2017’de “Hiç Sanmam” ve “Vicdanın Konuşsun” adlı single’ları yayınlandı.

1-Çemberimde Gül Oya

2-El vurup yaremi

3-Bahçe Duvarından Aştım

4-Gide Gide Bir Söğüde Dayandım

5-Dam Üstüne Çul Serer

6-Magusa Limanı

7-Yaktın Yandırdın Beni

8-Akşam Olur Karanlığa Kalırsın

9-Bugün

10-Ben Seni Sevdiğimi

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.