Gülben Ergen: Bir sırrımız var

Kayseri’de üvey anne şiddetine maruz kalan çocukları ziyaret eden ünlü şarkıcı Gülben Ergen, fotoğrafı instagram hesabından paylaştı.

Kayseri’de üvey anne dehşetine maruz kalan İ.A. ve I.A.’yı ziyaret eden Gülben Ergen, ziyarette işkence gören çocuğa sarıldığı fotoğrafı takipçileriyle paylaştı.

KUTSAL BİR GÜZELLİK..

Gülben Ergen, fotoğrafı, “Bizim, adını ‘Sihirli öpücük’ koyduğumuz bir sırrımız var… Evlat, benim burnumu öperken, ben onun çenesini öpüyorum, sonra hemen tam tersi, ben evladın çenesini öperken, o benim burnumu öpüyor… İşte sihirli öpücük böyle birşey… İçine gömdüklerini dışarı çıkartabilmesi için, gördüğü şiddetin bedelini ve yükünü bir ömür boyu taşımaması için uzun soluklu bir yol bu… Hani güzel çocuk derler ya, tablo gibi güzel ama, dökme bir biblo kadar güzel burnu, çekik gözleri, aydınlık, nurlu yüzü… O kadar ama o kadar kıyılmaz ve kutsal bir güzelliği var ki…

ŞEYTANIN İNSAN KILIĞINDA CANAVARA DÖNÜŞMÜŞ HALİ

Babaannesinin, babasının, herşeyi en net ve ezbere bilen ablasının – sekiz yaşında- kıymetlisi… İdrar kesesi patlayıp hastaneye zor yetişecek kadar ağır darbeler aldığı günden sonra iki ay hastaneden çıkamamış. Beş ayrı, evet beş ayrı ameliyat geçirmiş… Ayaklarını bana öptürmekte direten, çorabını hiç çıkartmayan, sabah gözünü açıp önce çorabını giyen bu evlat… Saklıyor falakaya uzattığı mis gibi minicik ayaklarını… Kayseri de, bu dünya güzeli çocukların yaşadıkları; bir filimde izlesek ‘Böyle de senaryo mu olurmuş, senarist nasıl bir ruh hali içinde yazmış’ diye inanmakta zorlanacağımız zor ve ağır bir hikaye… İki yaşında öz annenin gidişi ile başlayan, şimdi babasının kucağından bir dakika bile inmeyen, bir akıl küpü yorgun bilge… Şeytanın insan kılığında canavara dönüşmüş hali o kadının aldığı ya da alacağı cezaya değil bu hüzünlü, minik ailenin yaralarının nasıl sarılacağına gömülmek ve evladın yüzünü ‘önemle’ sakınmak gerekiyor… Eğitimi için, yaşıtlarıyla parka çıkabilmesi için, sosyalleşebilmesi için..” notunu yazarak takipçileri ile paylaştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.