YouTube / gazetemag tv

Grup İmera “İmera Fora”

Grup İmera, yepyeni single’ı “İMERA FORA”yı Avrupa Müzik markası ile müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Karadeniz müziğinin başarılı etnik gruplarından İmera, ismini Rumca’dan alıyor. Gün anlamına gelen isim aynı zamanda Yunanistan’da bir yerleşim yeri. Karadeniz’de yaşayan Rumların ait olduğu toprakları yaşamları boyunca gönüllerinde taşıdığı anlamına gelen “İMERA” yer yer mutlu eden ve yer yer hüzünlendiren duyguları da ifade eden bir kelime.

Karadeniz kültürünü müzikal anlamda ön plana çıkarmayı amaç edinen grup, geçtiğimiz yıllarda yayımladığı albümlerde yer alan “İMERA FERA” ve “BİTMEYEN SEVDA” isimli şarkılarıyla büyük beğeni toplamış ve uzun dönem müzik listelerinin başında kalmıştı

İmera, daha önceki çalışmalarının yanı sıra yeni single çalışması “İMERA FORA”da Karadeniz yöresinin hareketli, kıpır kıpır yapısıyla müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Yeni single’da şarkının orijinal ve remix versiyonu yer alıyor. Sözü ve müziği grubun solisti Hüseyin Ulusan’a, düzenlemesi ise Yıldıray Yanlı’ya ait “İMERA FORA”nın nakarat bölümü anonim bir eserden alınma. Remix versiyonun düzenlemesi ise Onur Özyer imzası taşıyor.

Denizcilerin rota belirledikten sonra durmaksızın devam etmesi anlamına gelen Fora kelimesinin kullanıldığı yeni single “İMERA FORA” ile uyum sağlayan kapak çalışması ise Cihan Hoşgör’e ait.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.