Gözler bugünkü Kabine toplantısında…

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iki haftalık aradan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Beştepe’deki toplantıda 3 önemli konunun görüşülmesi bekleniyor.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe’de toplanıyor.

Kabine toplantısının en önemli konularından biri, 3600 ek gösterge düzenlemesi olacak.

Dün gerçekleşen Kızılcahamam Kampı’nın kapanışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısında 3600 ek göstergeyle ilgili son kararın verileceğini ve detaylarını kamuoyuyla paylaşacağını açıklamıştı.

Öte yandan ekonomi ağırlıklı bir gündemin olacağı toplantıda masaya gelecek konulardan biri de fahiş fiyat artışları.

Kira fiyatlarının düşürülmesi için çalışmalarda gelinen son durum Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarılacak.

Ayrıca, asgari ücrete zam yapılması durumda nasıl bir tablonun oluşacağı ve ne kadar zam yapılabileceği de kabine toplantısında masaya gelecek konulardan biri.

Kabinenin en önemli konu başlıklarından bir diğeri ise Suriye’deki terör örgütlerine yönelik başlatılacak askeri harekat olacak.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantıda askeri harekatla ilgili son hazırlıklara dair bilgiler paylaşması bekleniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.