Google’dan refah ödemesi

Yeni tip koronavirüs nedeniyle uzaktan çalışmaya geçen Google çalışanlarının motivasyonunu artırmak için 26 Mart’ta şirket genelinde tatil ilan edileceğini, her çalışanına 500 dolar bonus nakit ödeme yapılacağını ve çalışanların istedikleri zaman ekstra 4 gün izin kullanabileceklerini açıkladı.

Google çalışanlarını mutlu etmek için düzenlediği anketi Googlegeist çalışanlara yılın başında dağıttı ve yanıtları Şubat ayında topladı. 135 binden fazla tam zamanlı ve yaklaşık bir o kadar sözleşmeli çalışanı olan şirketin düzenlediği ankete göre pandemi süreci zor geçti.

Insider’da yer alan habere göre personelin refah düzeyindeki düşüş, Google CEO’su Sundar Pichai’yi şirket içinde yeni avantajlar ve iş gücü değişikliklerini duyurmaya yöneltti.

Google CEO’su Sundar Pichai sonuçları değerlendirdi. Pichai yaptığı açıklamada “Bu yıl Googlegeist’te en büyük düşüşü gördüğümüz alanlardan biri ‘refah’ oldu. Anketteki bu düşüşe, pandemi ve şirketin inanılmaz büyümesi neden oldu” dedi.

2021 EYLÜL AYINA KADAR UZAKTAN ÇALIŞILACAK

Çalışanların daha mutlu olması ve işine odaklanması için Google 26 Mart’ta şirket genelinde tatil ilan edilecek, 500 dolar bonus nakit ödeme yapılacak, çalışanlar istedikleri zaman ekstra 4 gün izin kullanabilecek.

KOVID-19 salgını nedeniyle Mart 2020’den beri Google çalışanları uzaktan çalışıyor ve 2021 yılının Eylül ayına kadar uzaktan çalışılmaya devam edileceği açıklandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.