Google ruh halinden hayat kurtaracak

Gelişen teknoloji; kalp atışlarımızı ölçebiliyor, sesimizden komut alıyor hatta attığımız adımları sayabiliyor. Yakın gelecekte, bunun bir basamak daha ötesine geçerek ruh halimizi de takip altına alacak.

Google’a transfer olan Amerikan Ruh Sağlığı Enstitüsü’nün eski başkanı Thomas Insel, yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Kişilerin paylaşımlarını, arama sayfalarında seçtikleri sözcükleri kontrol altına almayı hedeflediklerini ifade eden Insel “Böylece anksiyete bozukluğu, psikoz ya da depresyon gibi durumları sanal ortamda teşhis etmeyi hedefliyoruz. Yılların verdiği deneyimle intihara meyilli kişilerin ruh halini bu şekilde tespit etmek ve yüzlerce hayat kurtarmak mümkün” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.