Google finans hizmetlerini geliştirerek, ciro hesabı hizmeti de verecek

Google gelecek yıldan itibaren kullanıcılarına ciro hesabı açma hizmeti vermeye başlayacak.

Google sunduğu finans hizmetlerini geliştirerek, ciro hesabı hizmeti de verecek. Internet devi bu amaçla ABD’nin en büyük banklarından biri olan Citgroup ve Standford’da bulunan bir kredi kooperatifi ile birlikte çalışacak. Wall Street Journal’de yer alan bir habere Cache adı verilin bu proje gelecek yıl hizmete girecek.

Wall Street Journal’e konuan Google yöneticisi Caeser Sengupta “BBankalar ve mevcut finans sistemiyle işbirliği yapmamız temel ilkemiz olacak“ derken, cari hesap sahiplerinin verilerinin reklam amaçlı satılmayacağını söyledi. Bu veriler Google tarafından da reklam amaçlı kullanılmayacak.

Finans sektöründe hizmet veren internete devleri arasında Google’ın yanında yaz aylarından beri Apple Pay le birlikte kredi kartı hizmeti veren Apple da bulunuyor. Amazon’un da cari hesap hizmeti sunma konusunda çalışmalar başlattığı bildiriliyor.

Google 2011 yılından beri kullanıcıların kredi ve banka kartlarının dijital olarak saklayabilecekleri Googl Wallet isimli bir hizmet sunuyor. Bu hizmet daha sonra mobil ödeme yöntemi Google Pay’e dahil edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.