gazetemag tv

Giorgio Armani, moda dünyasını tecavüzle suçladı

İtalyan moda tasarımcısı Giorgio Armani, moda sektörünün kadınlara yaklaşımını bir nevi tecavüz olarak niteledi.

85 yaşındaki Armani, Milano Moda Haftası’nda yaptığı açıklamada moda reklamlarında kadın bedeninin ‘yarı çıplak’ gösterilmesi nedeniyle kadınların kendilerini bu şekilde giyinmeye mecbur hissettiğini söyleyerek bunun ‘bir nevi tecavüz’ olduğunu belirtti. Armani, “Artık ne düşündüğümü söyleyebileceğim bir dönemdeyim… Kadınlar bugün düzenli olarak stilistler tarafından tecavüze uğruyor, buna kendimi de dahil ediyorum. Bu, alçakça. Bir kadın, bodrum katında, bir köşede tecavüze uğrayabilir ya da belli bir şekilde giyinmeye yönlendirilerek tecavüze uğrayabilir” dedi.

Giorgio Armani ayrıca moda dünyasındaki ‘trendlere’ karşı olduğunu, “Trendler değil, zamansız bir zarafet var olmalı. Trendlerden bahsedildiğini duymaktan bıktım” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.