gazetemag tv

“GezginFest Van” ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşattı

Doğu’nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip “GezginFest Van” 7 Eylül Cuma günü Dokuzağaç Köyünde yer alan Ada Gevaş İskelesi’nde 20 bin kişinin katılımı ile başladı.

İnterrail Türkiye&Hayal Kahvesi ortaklığı ile organize edilen GezginFest Van’da konserler dışında; oyunlar, atölyeler, film gösterileri, geri dönüşüm atölyesi, su savaşı, kütüphane, açık mikrofon, yoga, pilates, meditasyon, sabah sporu, robot Show, jonglör atölyesi, ateş gösterisi, baloncuk

partisi, lunapark, school of samba, Gencer Savaş ile ritim atölyesi ve jam session sahnesi gibi etkinlikler insanların sıkılmadan üç gün boyunca güzel vakit geçirmesini sağlayacak.

80.000’den fazla doğa, kamp, seyahat severin üç gün boyunca buluşacağı GezginFest Van, insanı ve doğayı seven hayvan dostlarımıza saygı gösteren “mutluluk paylaştıkça güzeldir” felsefesini benimseyen festival topluluğunun katılımını hedefliyor.

Bölgenin ilk ve en büyük gençlik festivali olan “GezginFest Van”ın açılışını Kurtalan Ekspres yaptı. Eğlence fitili ateşlendikten sonra yeni nesil alternatif müziğin genç temsilcilerinden Emir Can İğrek, 14 Eylül’de ilk albümünü yayınlanmaya hazırlanan son dönemin en gözde isimlerinden Sena Şener, Karadeniz müziğinin güçlü isimlerinden Selçuk Balcı, rock müziğin sıra dışı grubu Manga, Kardeş türküler sırasıyla sahne aldı. İlk günün finalini, 20 bin kişiye büyük bir coşku yalatan Athena yaptı. Son albümlerinden “Kafama Göre” ve “Parçalanıyoruz” ile festival ruhunun zirvesini yaşatan Athena, dinamik sahne performansı, peş peşe söyledikleri hit şarkıları ile unutulmaz bir performansa daha imza attı.

Doğu batı kültürünün sosyal etkileşiminin arttırılması amacı ile yola çıkan festival’de Athena, Teoman, Selda Bağcan, Kardeş Türküler, Ezhel, Manga, Ahmet Aslan, İlkay Akkaya, Melek Mosso, Can Bonomo, Sena Şener, Shantel, Emir can İğrek, Fatma Turgut, Yener Çevik, Kurtalan Ekspres, Gazapizm, İlyas Yalçıntaş gibi sanatçılar festival ruhunu yaşamak ve yaşatmak için bir araya geliyor.

Festival’de ayrıca; 9 yıl sonra Akdamar Kilisesi’nde gerçekleşecek ayine İran, Gürcistan, Azarbeycan, Ermenistan gibi civar ülkelerden onbinlerce kişinin katılamını beklenirken, Amerika’da yaşayan dünyaca ünlü İran’lı müzisyen Mohsen Nomjoo’da performansını sergileyecek.

O bölgede yapılan ilk festival olmasının dışında, Interrail grubunun bu denli bilinir hale getirdiği Kars Treni’nin (Doğu Ekspresi) aynı hat uzunluğuna sahip olan Van Ekspresi ile ulaşımının sağlanabiliyor olması katılımcılara unutamayacakları bir ulaşım imkanı da sağlıyor.

blank

blank

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.