Geri dönüştürülmüş içecek kartonlardan ileri dönüşüm sahnesine

“İyi Olanı Korur” vaadiyle çalışmalar gerçekleştiren dünyanın lider gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Pak, 4-5 Haziran tarihlerinde Müze Gazhane’de gerçekleşen Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’nin ileri dönüşüm çözüm ortağı oldu. Tetra Pak, içecek kartonu atıklarından üretilen malzemelerle Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm sahnesinin kurulmasına destek oldu. Bununla birlikte Upcycle bazaar alanı stantları ve yönlendirmeleri için de aynı malzemeyi temin ederek festivalin sürdürülebilirlik ve ileri dönüşüm amacına önemli bir katkı sağladı.

Atık malzemelerden yarattıkları enstrümanlarla müzik yapan Fung İstanbul grubu da Tetra Pak ileri dönüşüm sahnesindeki performanslarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Tetra Pak içecek kartonu atıklarından üretilen standlar ise Upcycle bazaar alanında yine çevre dostu, ekolojik ürünler tasarlayan ‘maker’ları ağırladı. Ziyaretçiler, “Eskiye değer katan dönüşüm” sloganıyla yola çıkan sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle İstanbul’un gerçekleştirdiği Upcycle İstanbul Art and Design Festival’de karton kutuların, sanatın ve günlük hayatın bir parçası olarak kullanışlı ürünlere dönüştüğünü deneyimleme fırsatı buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.