Gençler taleplerini DEVA panolarına yazdı

DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda hükûmete “Gençliğe özgürlük, adalet, ekonomi ve liyakat borcunuz var” sözleriyle tepki gösterdi.

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi gençlik teşkilatı Genç DEVA, Türkiye’nin çeşitli illerinde panolar kurdu.

Gençler, taleplerini panolara yazdı.

Gençlik Politikaları Başkanı Doğan Şanlıoğlu, hükûmetin gençlere borçlu olduğunu belirterek, “TÜİK’in 2021 yılı Yaşam Memnuniyeti araştırmasına göre ülkemizdeki gençlerin yüzde 55,5’i kendisini mutlu olarak tanımlamamaktadır. Bu oran aslında gençlerimizin ideallerindeki Türkiye algısının mevcut yönetici kadrosu ile gerçekleşmediğinin en önemli kanıtıdır. Uygulanan yanlış politikalar sonucunda hükûmet pek çok konuda gençlere borçlu konuma düşmüştür” diye konuştu.

‘PANO ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

“Gençlerin alacaklı oldukları konu başlıklarını özgürce belirtebilmeleri amacıyla bütün Türkiye’de ‘Gençliğe borcunuz var!’ isimli pano etkinlikleri gerçekleştirdiklerini anlatan Şanlıoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Umudum gençliktedir’ diyerek ülkemizin hem bugününü hem de yarınlarını gençlerimize emanet etmiştir. Bu yüzden Kurtuluş Savaşının başladığı günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlamaktayız. Ülkemizin kurtuluşu biz gençlerin hayal gücü ve emeği ile gerçekleşecektir” dedi.

Gençlerin yeni bir kültürün temel taşlarını döşediğini belirterek, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Metaverse üzerinde yaptığımız bir miting ile kutladık. Bizler gençlerin bu dünyasını çok iyi anlıyoruz ve gençlerin özgürce hareket edebilecekleri bütün alanların ve kültürlerin gelişmesini destekliyoruz. Dolayısıyla ilk mitingimizi Metaverse üzerinde ‘Devaverse’ adı altında yüzlerce genç arkadaşımız ile birlikte gerçekleştirdik” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.