Genç yeteneklerimiz ÇEV Sanat konserinde Dünyaya AKM’den seslendiler

Tüm dünyada Türkiye’yi gururlandıran başarılara imza atan genç sanatçılarımızdan gelecek için umut aşılayan performans!

ÇEV Sanat, 23 Mayıs’ta AKM’de uluslararası başarılara sahip ve dünya sahnelerinde ülkemizi temsil eden genç müzisyenlerin sahne aldığı dev bir konser gerçekleştirdi.

Geceye onur konuğu olarak katılan ve kısa bir süre önce 94. yaşgününü kutlayan usta sanatçı Haldun Dormen’e “Yaşam Boyu Onur Plaketi” takdim edilirken, konser sonunda projenin daimi gönüllüsü Halit Ergenç’ten gecenin sürprizi geldi. Halit Ergenç, orkestra eşliğinde Nazım Hikmet’in ‘Günaydın’ ve ‘Bulut Mu Olsam’ şiirlerini okudu.

ÇEV Sanat’ın yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil eden genç müzisyenlerinin performanslarını sergilediği ve 23 Mayıs akşamı AKM’de QNB Finansbank ana sponsorluğunda gerçekleşen konserde Haldun Dormen onur konuğu olarak açılış konuşmasını yaptı. Projenin daimi gönüllüsü değerli sanatçı Halit Ergenç de gecede yer alarak genç müzisyenlere destek vererek Nazım Hikmet’ten ‘Günaydın’ ve ‘Bulut Mu Olsam’ şiirlerini okudu.

Dünyanın yeni nesilde en önemli 30 genç klasik müzisyeninden biri olarak gösterilen Türk çello sanatçısı Jamal Aliyev’in solist olarak sahne aldığı konserde Aliyev Türk enstrümanları ve çello ile doğu ve batı kültürlerini buluşturduğu yeni albümü ‘Illusion’ın ilk seslendirişini gerçekleştirdi.

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize ettiği ve ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın yönettiği konserde ÇEV Sanat’ın genç müzisyenlerinden kemanda Deniz Erten İspir, Ezgi Su Apaydın, Deniz Şensoy, Doğa Altınok, Duru Önhon ve Defne Güngör perküsyonda Elman Mecid, piyanoda Damla Ece Karataş ve Fikret Uçar, violada ise İklim Özenli ‘Olten Flarmoni Orkestrası’ eşliğinde performanslarını sergilediler.

ÇEV Sanat Konserinin dijital teknoloji sponsoru Crowdsol, konseri canlı yayınlayarak genç sanatçıları dünyanın her yerindeki sanatseverlerle buluşturdu.

QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda düzenlenen geceye Jaguar markası ile Borusan Otomotiv ve Tektaş Saatçilik sponsor olarak destek verdiler. Ulaşım sponsorluğunu Pegasus Havayolları’nın üstlendiği konserde Swissotel İstanbul ve Fairmont Quasar konaklama sponsorları olarak genç sanatçıları ağırladılar. ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri ve Başkan Yardımcısı Tal Garih vakfa destek veren kişi ve kurumlara teşekkür ederek, plaket takdim ettiler.

Sunuculuğunu Aslıgül Atasagun Çebi’nin gönüllü olarak üstlendiği geceye katılan iş dünyası ve cemiyet hayatından ünlü isimler genç sanatçıları ayakta alkışladı. Arzu Sabancı, Feryal Gülman, Beyza Uyanoğlu, Revna Demirören, Şennur Dinçkök, Dalia Garih, Pelin Akın, Derya Karagülle, Demet Hanif, İdil Gazioğlu, Emine & Erhan Kamışlı, Saffet Emre Tonguç, Ayşecan Özyeğin, Berrak Barut, Banu Çarmıklı, Siren Ertan Kayalar, Zeynep Üstünel, Atıl Kutoğlu, Ayşe Kulin, Demet Şener, Rezzan Benardete gibi isimlerin izlediği konserden elde edilen gelir ile genç müzisyenlerin eğitimlerine katkı sağlandı. ÇEV Sanat, işbirliği yaptığı kurumlar aracılığıyla askıda bilet sistemi kullanarak öğrencilere konseri ücretsiz izleme fırsatı sundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.