Geleceğin Matematik Öğretmenleri Matematik Müzesine Hayran Kaldı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MATEMATİK MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Açıldığı günden bugüne okul gezilerinin uğrak noktası olan Sincan Matematik Müzesi, bu kez geleceğin Matematik öğretmenlerini ağırladı. Gazi Üniversitesi Matematik Eğitimi bölümü öğrencilerinden oluşan bir grup Matematik Müzesi’ni ziyaret etti. Materyalleri tek tek inceleyen öğrenciler müzeye hayran kaldıklarını ifade etti.

“Matematiğe Dokunuyorum” sloganıyla yapılan ve bugüne kadar öğrencilere matematiği sevdiren Sincan Matematik Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor. Her yaştan öğrencinin ve vatandaşın ilgiyle gezdiği Matematik Müzesi’nin yeni konukları geleceğin matematikçileri oldu.

Gazi Üniversitesi Matematik Eğitimi Bölümü öğrencileri, akademisyen Hatice Aydan Kaplan öncülüğünde Sincan Matematik Müzesi’ni gezerek detaylı bir şekilde inceledi. İleride matematik öğretmeni olacak gençlerin müzeyi gezerken heyecanı ve ilgisi dikkat çekti.

Matematik Müzesi’nde yer alan tangram, satranç, puzzle, 4 işlem, çarpan, sayı sıralama gibi oyunları çok beğenen öğrenciler, kilit taşlarıyla yapılıp yıkılan Mimar Sinan’ın Mostar Köprüsü’nden de çok etkilendiklerini söylediler.

Akademisyen Hatice Aydan Kaplan her sene öğrencilerine Matematik Müzesi’ni ödev olarak vereceğini, şu anda da iki öğrencinin dönem ödevlerini Matematik Müzesi üzerine yaptıklarını belirtirken “Öğrencilerime burayı mutlaka önereceğim, materyalleriniz çok kaliteli” dedi.

Sincan Belediyesi’ne böyle bir eser kazandırdıkları için teşekkür eden öğrenciler, Matematik Müzesi’nden hayranlıkla ve memnun bir şekilde ayrıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.