Geçtiğimiz günlerde Kızılay İzmir Kadın ve İzmir Alsancak Leo Kulübü anlamlı bir projeye imza attı.

Kan ve Kök Hücre Bağışı Farkındalığı Oluşturmak amacıyla İzmir Konak’ta düzenlenen ‘Kök Hücre Bağış’ etkinliği vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.
Ege Bölge Kan Merkezi Kök Hücre Birimi Flebotomisti Ali Özkan AKSU, etkinlik öncesinde katılım sağlayan Leo Kulüp Üyelerini kök hücre bağışının önemi hakkında bilgilendirdi.
Söz konusu etkinliğe İzmir Alsancak Leo Kulübü Başkanı ve kulüp üyeleri başta olmak üzere, Leo kulüp Başkanları ve kulüp üyeleri ile konuklar katılarak farkındalık yarattı.
İzmir Alsancak Leo Kulübü’nün 2017 – 2018 Çalışma Döneminde Başkanlığını yapan ve kan rahatsızlığı nedeniyle vefat eden Merhum Barış Adalı’nın anısına düzenlenen etkinliğe İzmir’de çalışmalarını sürdüren Leo Kulüp Başkanları ve üyeleri de destek verdiler.
Kan, organ ve kök hücre bağışına dikkat çekip farkındalık yaratmak için Türk Kızılay İzmir Şubesi Kadın Teşkilatı ile ortak proje gerçekleştiren İzmir Alsancak Leo Kulübüne destek verenler arasında Merhum Barış Adalı’nın babası Kutsay Adalı da etkinliğin amacına dikkat çekerek Barış Adalı ile ilgili düşüncelerini paylaştı.
Adalı “Sevgili oğlumuz Barış’ımız ilik nakli sürecini başarı ile atlatsaydı eğer, insana dokunacak, insanların farkındalıklarını arttıracak ve kendi durumunda olan kardeşlerine yardım ve rehberlik edebilecek projeleri olduğunu ve bunları gerçekleştirmek için çalışacağını anlatıyordu hep. Onun yerine arkadaşları ve Kızılay bu anlamlı etkinliği düzenlemiş biz de gelip destek olmak istedik” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.