Gaziantep’te Gençlik Festivali konserlerle devam etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “Gençlik ve Spor Festivali” ikinci gününde, ünlü sanatçıların konserleri, çeşitli yarışmalar ve sahne performanslarıyla dolu dolu geçti.

GAZİANTEP İGFA- Festival Park’ta gerçekleştirilen etkinliğin ikinci gününde Gaziantepliler, şarkıcı Tuğçe Kandemir ve DJ Doğukan Manço’nun performansıyla unutulmaz bir akşam yaşadı.

Tuğçe Kandemir, gençlerin diline pelesenk olan parçalarını festivalde bulunan katılımcılarla birlikte söyledi. Kandemir, ayrıca halk ozanı sanatçısı Neşet Ertaş’ın da eserlerini seslendirerek dinleyicileri adeta mest etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla organize edilen fener alayıyla Gaziantep Lisesi önünden başlayarak Festival Park’a geldi.

blank

ŞAHİN: GAZİANTEP’İ DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN BURADAYIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi şehirli gençlere verdiği konserin ardından Tuğçe Kandemir’e çiçek takdim ederek şunları söyledi:“Cumhuriyetin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı emaneti gençlerimiz yükseltecek. Gençlik festivalinde siz değerli gençlerimizi, vatandaşlarımızı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Sizleri çok seviyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Kültürüyle yükselen Gaziantep için Sanatıyla yükselen Gaziantep için ve yeni Tuğçe Kandemirleri ortaya çıkarmak için buradayız. Eğitim, bilim, spor, kültür ve sanatın şehri Gaziantep’i daha ileriye götürmek için hazırız.”

Konserini tamamlayan Tuğçe Kandemir, Gaziantep Gençlik Festivali’ne çok sevdiğim Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin sayesinde geldiğini ve gençlerle buluştuğunu belirterek, “Başkanımız Fatma Şahin’e sizlerin nezdinde bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

blank

Tuğçe Kandemir’in ardından DJ Doğukan Manço, geniş repertuvarıyla dinleyicilerin karşısına çıktı. Manço, performansını sergilerken gençler konser alanında doyasıya eğlendi. Manço, böylesine güzel bir etkinlik yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve ekibine teşekkürlerini sunarak, “Gaziantep’te olmak benim için mutluluk verici.” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren DJ Doğukan Manço’nun performansı sonrasında Başkan Fatma Şahin, sanatçıyı tebrik ederek çiçek hediye etti, anı fotoğrafı çektirdi.

blank

ARABESK FANTEZİ VE TÜRK SANAT MÜZİĞİ DALINDA KAZANAN İSİMLER AÇIKLANDI

Öte yandan festivalde, daha önce ön elemeleri biten “Sahne Senin Ses Yarışması”nın Arabesk ve Türk Sanat Müziği kategorilerinde finaller yapıldı. Her kategoride Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen yarışmacılar arasında finale kalan 6 yarışmacı bir kez daha şarkılarını jüri ve gençler karşısında söyledi. Ünlü oyuncu Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunu üstlendiği yarışma finallerinde kazana isimler açıklandı.

Finallerde Arabesk-Fantezi dalında birinci Emre Çelik olurken ikinci Yunus Kamuş, üçüncü ise Damla Dokbay oldu. Türk Sanat Müziği kategorisinde de birinci Rasim Murat Bayram, ikinci Nizamettin Safa, üçüncü Uğur Kıstak olarak seçildi. Kazananların ödülleri festivalin son günü düzenlenen törenle verilecek.

blank

ÇÖPDEMİR, TELE KUTU OYUNUYLA GENÇLERE HEDİYELER DAĞITTI

Usta oyuncu Kadir Çöpdemir, konserler öncesi hazırladığı “Tele Kutu” oyunuyla gençlere hediyeler dağıttı. İzleyiciler arasından belirlenen yarışmacılar sahneye gelerek numaralandırılan kutulardan birisini seçti. Yarışmacılar kutunun içindeki hediyeyi veya Çöpdemir’in teklifleri arasında tercih yaptı. Usta oyuncunun esprileri ve sohbetiyle keyifli dakikalar yaşandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise ünlü rap müzik sanatçısı Sefo, Müzisyen Ali Kınık ve DJ Hakan Akkuş sevilen şarkılarını Gaziantepliler için söyleyecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.