Gazeteciler inliyor! DHA’da büyük kriz kapıda!

Demirören Grubu’nda bir süredir devam eden krizlere bugün bir yenisi daha eklendi.

Türk medyasının en önemli haber ajanslarından DHA’da krizlerin ardı arkası kesilmiyor.

Aydın Doğan’dan Demirören ailesine geçtikten sonra önce zam sonra izin krizi çıkan kurumdan bugün yine şoke edici bir haber geldi.

TÜM MASRAFLAR KALDIRILDI

Şirkette habere giden gazetecilere ödenen yemek, yol vb. masrafların tamamı kaldırıldı.

Haber halihazırda oldukça gergin olan kurum çalışanlarının sabrını iyice taşırdı.

İZİN VE ZAM KRİZİNİN ÜSTÜNE

600 çalışanın bulunduğu Demirören Haber Ajansı’nda geçtiğimiz aylarda yüzde 15-17 arasında değişen zam bekleyen çalışanlara yüzde 5-7 arasında bir zam yapılacağı duyurulmuş, bir de üstüne seçim yüzünden izinleri iptal edilmişti.

ASGARİ ÜCRETLİ GAZETECİLER

1999 yılından bu yana sektörde varlık gösteren DHA’da emek-fiyat dengesinin oldukça bozuk olması çalışanların en büyük sorunlarından.

Grup içinde en fazla iş yoğunluğuna sahip olmalarına rağmen en düşük ücretler halen editör ve muhabirlere ödeniyor.

DHA çalışanlarının pek çoğu gazeteci kimliklerine rağmen halen asgari ücretin çok az üzerinde bir gelirle yaşamlarını sürdürmek zorunda kalıyor. Medyaradar

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.