gazetemag tv

Fransa’da internet altyapısına saldırı

Başkent Paris ve bölgesi başta olmak üzere Strasbourg, Reims, Grenoble, Lyon gibi birçok kentte kullanıcıların sorun yaşadığı bildirildi. Önceki gece sabaha karşı 04.00 sularında yaşanan saldırılar birçok bölgede hizmet aksamasına yol açarken, soruna hızla müdahale edildiği ve aksamaların sınırlandırıldığı bildirildi. Uzmanlar fiber optik kablolara yönelik koordineli olduğu düşünülen saldırıların daha önce görülmemiş büyüklükte olduğunu vurguladı. Fransa Dijital Altyapı ve Telekomünikasyon Bakanı Cedric O, Twitter hesabından kablo saldırılarını doğruladı. AFP’ye konuşan uzmanlar, farklı bölgeler arasında büyük veri aktarımlarının sağlandığı ve “omurga” olarak adlandırılan kabloların Paris-Lyon ve Paris-Strasbourg hattının hedef alındığını belirtti.

Kaynak: Hürriyet

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.