FoodTR projesi Macaristan’da değerlendirildi

Yetişkinlerin Gıda-Okuryazarlığı Yetkinliklerinin Artırılması (FOODTR) toplantısı Macaristan’da gerçekleştirildi.

BURSA (İGFA) – Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan proje finansmanı ile yürütülen “Yetişkinlerin gıda-okuryazarlığı yetkinliklerinin artırılması (FOODTR)” isimli proje Erasmus+ KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında destekleniyor.

Proje ile toplumda gıda okuryazarlığının yaygınlaşması ve sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarının sağlanması amaçlanıyor.

Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü koordinatörlüğünde Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Bursa Büyükşehir Belediyesi (TARIM A.Ş.), Bursa Teknik Üniversitesi (BTU) , Gıda ve Konservecilik Ulusal Teknoloji Merkezi (CTC) (İspanya), Széchenyi István Üniversitesi (SZE) (Macaristan) ve Gıda ve Fermantasyon Teknolojileri Merkezi (TFTAK) (Estonya) ile proje ortağı olarak görev aldı.

Macaristan’da Széchenyi István Üniversitesi’nde düzenlenen ve Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül’ün de katılım sağladığı toplantıda; projenin gerçekleştirilen faaliyetleri ve gelecek dönem faaliyetleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.

Proje kapsamında il Müdürlüğümüz ve paydaşların hazırladığı 8 adet rehber ve kılavuz ile ilgili değerlendirmeler yapılarak; E-öğrenme platformu ve proje web-sitesinin yaygınlaştırma faaliyetleri ve etkinlikleri ile ilgili planlamalar yapıldı.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.