Filiz Akın ve Türker İnanoğlu’nun oğlu İlker İnanoğlu’nun hayatı kitap oluyor

Yumurcak rolüyle hayatımıza giren ve şimdilerde fenomen dizi Arka Sokaklar’ın Engin Komiseri olarak ekranlarda izlediğimiz İlker İnanoğlu, hayatının kitabını yazması için Epsilon Yayınevi’nden teklif aldı.

Türk Sineması’nın iki efsane ismi Filiz Akın ve Türker İnanoğlu’nun oğlu olan ve gözlerini film setlerinde açan İnanoğlu, teklifi değerlendirmeye aldı.

Birkaç yayın eviyle görüşen ve kitap yazma fikrine sıcak bakan oyuncu kitabında; film setlerinden geçen çocukluğundan, gençliğine, özel hayatından, oyunculuğa birçok hikayeyi mizahi bir dille anlatacak. Genç yaşta yurt dışında okumaya giden ve birçok ülkeyi görme fırsatı bulan İnanoğlu; İngiltere, Amerika, Hollywood ve Fransa gibi birçok yerde yaşadığı olayları, karşılaştığı insanları ve kültürleri, okuyanları gülümsetecek bir dille kaleme alacak.

blank
İlker İnanoğlu-Yılmaz Güney

İlker İnanoğlu kendi döneminde Ayşecik büyüdükten sonra sinemada daha ilk Filmi “Yumurcak” la tüm şöhretlerin filmlerinin önüne geçen hasılat rekoruyla, büyük bir üne kavuşan ve ilk filmiyle Yılmaz Güney’in kucağında ödül alan ilk çocuk yıldız olmuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.