Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ darbe sesleri

ES Filmin yapımcılığını üstlendiği TRT’nin sevilen dönem aksiyonu Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinin 5 Şubat Cuma akşamı yayınlanacak bölümünde izleyiciyi; Osmanlı’nın yaşadığı büyük karışıklıkların tansiyonu yukarı taşıyacağı ve şoke olacakları büyük sürprizler bekliyor.
Geçtiğimiz hafta Kenan Miloş’un hain olduğu anlaşılmış ve onun peşine düşen Filinta Mustafa’nın karısı Leyla’nın da onun yetiştirdiği Yüce Meclisin üyesi olduğu ortaya çıkmıştı. Dizinin bu hafta yayınlanacak ve ilginç olayların birbiri ardına sıralanacağı 45. Bölümünde şunlar olacak:
Filinta Mustafa ve tüm Gizli Teşkilat, bir hain olan Kenan Miloş nam-ı diğer Kenan Efendinin peşine düşerler. Fakat Yüce Efendi Kenan Miloş sırra kadem basacaktır. Arkasında kendisinin yetiştirdiği ‘Baş eserim’dediği, Yüce Meclisin üyesi, Filinta Mustafa’nın eşi, Tabibe Leyla’yı büyük ve tehlikeli bir görevle baş başa bırakacaktır!
Efendi Cemil, Kenan Miloş’un kendisini öldürtmek planını öğrenmesinin ardından onun ihanetini Mustafa’ya ihbar ettiği mektup atağına bir yenisini daha ekleyecektir. Ve Efendi Cemil hiç olmadığı kadar ciddi bir güç savaşı içindedir.
Miloş’un gidişi kendi ipini çekmesine neden olmuş gibi gözükse de, Osmanlı için yeni bir karışıklığın habercisi de olmuştur. Padişah’ı tahttan indirme ve yerine felçli Şehzade Murat’ı geçirme planı içinde olan Miloş, gerçekçi gibi gözükmese de art arda gelecek planlarını hayata geçirecektir.
Hastanede kendisinin yaraladığı Farah’ı gizlice ziyaret etmiş olan Padre Celal’i, bu hafta yeni itiraflarıyla ve acı sürprizleriyle izleyeceğiz…
Bıçak Ali, felçli olarak Bursa’da tedaviye gitmiş olan Şehzade Murat’ın yanına gidecektir. Ve dönüşünde kendinden emin verdiği cevabıyla olacaklar arasında nasıl bir şaşkınlığın içine düşecektir…
Mustafa’yı ve evi terk eden Tabibe Leyla’nın yeni adımı casus kimliğiyle mi yoksa büyük aşk duyduğu Leyla karakteriyle mi olacaktır? Ve Mustafa vicdanı ile yüreği arasında nasıl bir karar verecektir? Göreceğiz…
İstanbul’da büyük bir boks maçı tertip edilecektir. Ve bunu kaçırmak istemeyen Şehzade Mehmet’i orada kötü bir sürpriz bekleyecektir.
Yüce Efendi Kenan Miloş’un korkunç planlarıyla ülkede iç karışıklıkları başlatacak bir adım daha atılacaktır. Ve bu diğer ülkelerin bam teline basacak ve Osmanlı’nın politikasını karmaşık, içinden çıkılamaz hale getirecektir. Filinta Mustafa, ülkeleri karıştıracak, Paşaların devreye gireceği, Osmanlı’ya kurulan hain planları ve Padişah’ı tahttan indirmek için düzenlenecek darbeyi engelleyebilecek midir?
Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı, senaryosunu Ali Can Yar​a​ş’ın üstlendiği, başrollerinde, Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Asena Tuğal, Ebubekir Öztürk, Engin Yüksel, Nurşim Demir, Gülşah Şahin, Muhammet Emre Kaya, Selin Deveci, Uğur Yıldıran, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Uğur Taşdemir, Naşit Özcan, Ufuk Kaplan, Duru Alkış, Hakan Kurtaş, Demet Tuncer, Alper Yakıcı, Ali Çelik, Umay Anadolu Kaboğlu, Berk Güneşberk, İnci Şen, Uğur Uludağ’ın yer aldığı Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi, 5 Şubat Cuma ve her Cuma Saat 20:00’de TRT 1’de!

Filinta 45. Bölüm Fragmanı:

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.