FİDOL OKULLARI’nda ilk “Kep Atma Töreni” heyecanı yaşandı

Finlandiya ilhamlı eğitim sistemiyle dikkat çeken FİDOL OKULLARI’nda ilk “Kep Atma Töreni” heyecanı yaşandı.

Koşuyolu’ndaki Fidol İlkokulu bahçesinde gerçekleşen ve ilkokulu bitiren 4/A sınıfı öğrencilerinin yanı sıra, ailelerinin de katıldığı Kep Atma Töreni renkli görüntülere sahne oldu. Fidol Okulları kurucusu, eğitim uzmanı Faik Birgül, tören dolayısı ile yaptığı konuşmada; Anaokulundan beri Fidol Okulları’nda okuyan öğrencilerini ortaokula uğurladığı için heyecanlı olduğundan ve farklı duygular içinde olduğundan bahsetti. Bunun yanı sıra haklı bir sevinç ve gurur yaşadığının da altını çizdi.

Fidol İlkokulu’nu bitirip ortaokula başlayacak olan öğrencilerin kep atma töreninde her öğrenci, kendine has yürüyüşüyle kırmızı halıda boy gösterdi. Kimi öğrenci takla attı, kimi de, Michael Jackson’ın “Moonwalk” yani ay yürüyüşüyle davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Sıra pasta kesmeye geldiğinde ise herkesi büyük bir sürpriz bekliyordu. Her öğrencinin minyatür figürünün yer aldığı mezuniyet pastası, yoğun ilgi gördü.

Törenin finali, adet olduğu üzere kep atma töreniyle son buldu ve ilkokulu bitiren Fidol İlkokulu öğrencileri, tüm davetliler ve aileleri önünde büyük bir coşku ve neşeyle keplerini havaya fırlattı.

blank blank blank blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.