“Fidol Okulları” Finlandiya’da da dikkat çekmeye devam ediyor!

Finlandiya ilhamlı eğitim sistemi anlayışıyla hizmet veren ve Türkiye’de olduğu kadar, Finlandiya’da da dikkat çeken Fidol Okulları’ndan bir kafile, şu sıralar Entegrasyon Eğitimi ve Fin Eğitim Sistemi’ni yerinde incelemek üzere Finlandiya’da.

Okul kurucusu Faik Birgül, İngilizce öğretmeni Hasret Latifeci ve sınıf öğretmeni Meryem Şengül, Finlandiya’dayken herkesi duygulandıran bir olay yaşandı. Finli eğitimcilerin de çok etkilendiği olay şöyle gelişti; Şu sıralar Finlanya’da bulunan Fidol Okulları sınıf öğretmeni Meryem Şengül, rüyasında Ayşe isimli öğrencisini gördü. Rüyasında öğrencisini gören Meryem öğretmen Ayşe’nin kendisini özlediği için üzüldüğünü gördü. Sabah olduğunda İstanbul’daki sınıfını soran Meryem öğretmen, öğrencisi Ayşe’nin gerçekten kendisini çok özlediğini ve bu nedenle çok üzüldüğünü öğrendi. Finlandiya’daki öğretmenleri de etkileyen bu duygusal anlar sonrası Finlandiya’daki sınıfta bir düzenek kuruldu ve Meryem öğretmen, Finlandiya’dan Skype üzerinden görüntülü şekilde, İstanbul Koşuyolu’ndaki kendi sınıfına bağlandı ve Ayşe de dahil olmak üzere tüm sınıfına, Finlandiya’dan Türkiye’ye matematik dersi verdi.

blank

Öğretmen ile öğrencisi arasındaki bu bağ, dünyanın bir numaralı eğitim sistemine sahip Finlandiyalı öğretmenleri bile çok etkiledi ve bazı Finli öğretmenlerin ağladığı görüldü.

Fidol Okulları heyeti Finlandiya’daki eğitim sistemini yerinde gözlemledi

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.