Ferhat Göçer’in tek kişilik oyunu “Aldırma Gönül” seyircisiyle buluşuyor

Türk Edebiyatı’nın en değerli isimlerinden biri olan Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin yer aldığı ve Ferhat Göçer’in tek kişilik performansıyla hazırlanan ‘Aldırma Gönül’ 11 Aralık’ta UNIQ Hall’de seyircisiyle buluşuyor.

Ferhat Göçer 25 yılı aşkın sanat yaşamında hiç bu kadar heyecanlanıp hiç bu kadar yorulmamıştı. Tiyatro ve Sabahattin Ali severlerin sabırsızlıkla beklediği müzikli oyun “Aldırma Gönül” için Ferhat Göçer yoğun bir hazırlık aşamasını artık geride bırakıyor. Dünyaca ünlü yazarımızı daha yakından tanımaya başlayınca, çektiği sıkıntıları ve dramatik hayat hikayesini iyice kavradıkça kendisiyle çok büyük bir bağ kurduğunu belirten Göçer” Sabahattin Ali’yle tarif edilemez duygusal bir empati kurdum. Bazı noktalarda özdeşleştiğimi hissettim ve oyunda da Sabahattin Ali’yi oynamak değil de gerçekten onu kendi içimde hissederek canlandırmaya çalışıyorum. Ruhumu ona teslim ettim” derken, oyunun yönetmeni Ezel Akay’ın yönlendirmesiyle de Ali’ye görünüş olarak benzemek için ilk adımlarını attı.

Yoğun bir prova dönemi geçiren Ferhat Göçer tiyatro oyunun yanı sıra, oyunda söylediği şarkılardan oluşan albüm için de çalışmalarını sürdürüyor. “Göklerde Kartal Gibiyim” “Geçmiyor Günler” ve “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” şarkılarına Kemal Başbuğ yönetmenliğinde klip çeken Ferhat Göçer saçlarını önce beyaza ardından sarıya boyattı. Hapishane platosunda çekilen fotoğraflar da Göçer, Sabahattin Ali imajıyla dikkat çekerken 11 Aralık’taki “Aldırma Gönül” müzikli oyunu için ruhen ve bedenen hazır olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.