Ferhat Göçer’den Harbiye’de unutulmaz “25 Yıllık Yolculuk”

Ferhat Göçer, Poll Production organizasyonu Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri kapsamında Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde beş bin seveniyle bir araya geldi.

Göçer, Harbiye’deki aralıksız 18. yılında, 25 yıllık müzik hikayesini de sevenleriyle paylaştı. İlk günden günümüze müzik yolculuğunu şarkılarla ve anılarıyla anlatan sanatçı, asistan doktor olduğu zamanlarda söylediği şarkılarla başladığı repertuarı ile Türk Pop Müziği’nin tarihçesini anlattı.

blank

Konserde Sabahattin Ali’nin unutulmaz şiirlerinden bestelenen şarkıları da seslendiren Göçer, çok yakında çıkacak Sabahattin Ali projesinin de müjdesini verdi.

Ferhat Göçer’den Popçulara: “Şirazeyi Kaydırmayın”

Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ferhat Göçer “Bugün 25 yıllık sahne hayatımda baştan sona kadar bütün her şeyi hikaye şeklinde anlatarak gideceğim. Ben 18 senedir burada sahne alan birisi olarak küçük de bir sitem edeceğim. Harbiye Açıkhava sahnesine çıkıyorsanız işi amacından da saptırmamanız lazım. Burada; sen daha çok sattın, onun afişi daha büyüktü, o çok bilet sattı konularının şirazesi kaymaya başladı. Burası konser alanı, bizlerin dinleyenlerle buluştuğumuz yerlerden biri, bunun suyunu çıkartmamak lazım. Şu sıralar rap müziğinin yükseliyor ve pop sallanıyor olmasının bir nedeni de aramızdaki rekabet duygusunun şirazesinin kaymasından kaynaklanıyor. Bu da sanatçıların kendi aralarındaki tatlı rekabetin çizgiyi aşmasından oluyor. Genel olarak pop müziğinin, diğer tarzdaki şarkıların karşısında duramayacak kalitede müzik üretmemizin de etkisi var. Altını çizerek söylüyorum; bakın kendimi de sayıyorum. Bu boşlukta da rap dünyası iştira etti. Güzel bir dayanışmayla birbirlerinin kliplerinde rol alarak ve görev üstelenerek, sosyal medyada birbirlerine destek oluyorlar. Bizim pop müzik dünyası olarak ders almamız gereken, örnek bir davranış içerisindeler. Kendilerini tebrik ediyorum” açıklamalarında bulundu.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.