Fatma Ege Ergün İzmir’de ilk konserini Müziksev de verdi

Genç neslin temsilcilerinden Piyanist Fatma Ege Ergün İzmir’de ilk resitalini büyük bir kalabalık önünde Müziksev de verdi. Resital yaklaşık 1 saat sürdü.

Resitalde şu parçaları seslendirdi.

L. van Beethoven – Piyano Sonatı Op.22 No.11, Si bemol Majör

-Allegro con brio

-Adagio con molta espressione

-Minuetto

-Rondo: Allegretto

F.Chopin – Etüt

-Op.25 No.11, La Minör

F.Liszt – Macar Rapsodi No.13, La Minör

C. Debussy – Estampes

-No.3, Jardins sous la pluie

Ulvi Cemal Erkin

-Prelüd, No.6

Fatma Ece Ergün 1 Aralık 2003’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Özel Sezin Okulunda tamamladı.

Piyanoya özel ders alarak başladı.

İlköğretim 5.sınıfta Boğaziçi Sanat Akademisi’nde Aylin Doğan ile konservatuvar sınavlarına hazırlandı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano sınavını kazanarak İnci Yakar Birol’un öğrencisi oldu. İlköğretim 6.sınıfta MSGSÜ Tam Zamanlı Piyano Bölümü öğrencisi olmaya hak kazandı.

2016 yılı Haziran ayı itibariyle Prof. Burcu Aktaş Urgun’un öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.

2016 yılı Mayıs ayında Pera Sanat Piyano yarışmasında “En İyi Türk Besteci Yorumcusu” ödülünü aldı.

Yine 2016 Aralık ayında 1.Nilüfer Uluslararası Piyano yarışmasında “Mansiyon” ödülü aldı.

2017 yılı Aralık ayında Belçika’da düzenlenen Cesar Franck Uluslararası Piyano yarışmasına katılmaya hak kazandı.

2018 yılı Nisan ayında Hırvatistan’ın Varazdin şehirinde düzenlenen Memorijal Jurica Murai Uluslararası Piyano yarışmasında “Üçüncülük” ödülü aldı.

2020 yılı Temmuz ayında International Music “Salzburg” Grand Virtuoso yarışmasında “Birincilik” ödülü aldı.

2021 yılı Mayıs ayında Orbetello Piyano yarışmasında “İkincilik” ödülü aldı.

2015 yılında Prof. Marta Gulyas ve Birsen Ulucan ‘ın, 2016 yılında Hüseyin Sermet ve Prof.Marta Gulyas’ın , 2017 yılı Prof. Marta Gulyas ve Philippe Raskin’nin, 2018 yılında Vincenzo Balzani’nin, 2019 yılında Prof. Alfredo Perl, Prof.Gereon Kleiner, Yunus Kaya, Prof.Wolfgang Manz, Gülsin Onay ve Gökhan Aybulus’un, 2020 yılında Prof. Markus Becker’in, 2021 yılında Prof. Caspar Frantz’ın ustalık sınıflarına katıldı.

2014-2022 yılları arasında pek çok sınıf konserlerine katılmıştır. 2019 yılı Mayıs ayı All Saints Kilisesinde solo konser vermiştir.

2017 yılında Tomurcuk Vakfı yararına sosyal sorumluluk projesi olarak “Beethoven Dostluk Konseri” ve “Barış Manço’yu Anma Konseri”, 2019 yılında “Türkiye Yardımseverler Derneğine” destek amaçlı “Ustaların İzinde” temalı resim sergisinde Trio Oda Müziği ve 11on Sanat Akademisi’nin açılışında Flüt-Piyano Duo Oda Müziği, 2020 yılında İZEV ve MSGSÜ işbirliği ile düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler” gününde, 2021 yılında İbrahim Müteferrika Lisesi’nin düzenlediği “3 Aralık Dünya Engelliler” gününde 4 el Piyano Oda Müziği konseri vermiştir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.