Fatih Altaylı: Bu millet oyuna sahip çıkar

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini yenileme kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Okurlarının “23 Haziran’da ne olur?” diye sorduğu aktaran Altaylı, 1977 Konya seçimlerini hatırlattı. Altaylı, o dönem Mehmet Keçeciler’in tekrarlanan seçimi oy farkı ile yeniden kazandığını yazdı. Altaylı, “Anlayacağınız bu millet oyuna sahip çıkar. Yeter ki sandığa leke düşmesin” dedi.

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Okurlar soruyor merakla:
23 Haziran’da sandıktan ne çıkar?
Bu köşenin takipçileri farkındadır ki, ben 1 Nisan’dan bu yana seçimlerin tekrarlanacağını yazıp duruyorum. Ve seçimleri tekrarlatmak isteyenlere geçmişten bir misal veriyorum.
1977 yerel seçimlerinden.
O seçimde Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mehmet Keçeciler seçilmişti.
O günün iktidarı, YSK üzerinde baskı kurarak Konya seçimlerinin yenilenmesini sağlamış ve bunun sonucunda Mehmet Keçeciler tekrarlanan seçimi bu kez 34 bin oyla, yani oylarını arttırarak kazanmıştı.
Bunu 6 Nisan günü yazdım.
Açıp detaylarına bakabilirsiniz.
Anlayacağınız bu millet oyuna sahip çıkar.
Yeter ki sandığa leke düşmesin.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.