Fashion Week Istanbul’un 13. sezonu başladı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonu bugün The Core Istanbul’da gerçekleştirilen Emre Pakel defilesiyle başladı. Gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla W-S-M, DB Berdan, Cele-Brand, Guntas, Kiğılı, M.O.F.C Eda Güngör ve Damat’ın koleksiyonlarını keşfetme şansı buldular.

22 Mart Cuma gününe kadar devam edecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da toplam 37 marka ve tasarımcı Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergileyecekler.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk gününden objektife yansıyan renkli anlar

The Core Istanbul’da defile heyecanı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul çatısı altında düzenlenen, etkinliğin satış kısmına yönelik The Core Istanbul, bu sezon ilk defa defilelere ev sahipliği yaptı. Genç ve yetenekli tasarımcı Emre Pakel’in “Fatality” isimli Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu sunduğu defilesinin ardından W-S-M, moda haftasında yepyeni bir konsept ile bir defile gerçekleştirdiler. Moda tasarımın üç farklı alanında yetkin olarak çalışmalarını sürdüren tasarımcılar Seydullah Yılmaz, Who Are Those People ve Muhammed İloğlu, bu üç alanı bir ortak paydada buluşturup üç farklı bakış açısının tasarım anlayışını tek bir dilde sundular.

blank

DB Berdan MBFWI podyumunda

Her defilesinde toplumun farklı bir sorununa ışık tutan tasarım ikilisi Deniz ve Begüm Berdan, markaları DB Berdan’ın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda çok sevdikleri 90’lar siluetini önyargılar ve olumsuz eleştirilere karşı mücadeleye hazır, savaşçı bir stille birleştirdiler. Kıyafetleri nefrete karşı adeta bir koruyucu zırh sembolü olarak yorumlayan DB Berdan’ın koleksiyonunda özellikle alüminyum folyo görünümlü puf montlar, çizgili denim eşorfman altları ve ekoseli trançkotlar öne çıktı. Merve Çağıran ve Ceza’nın podyumda yürüdüğü defileyi DB Berdan koleksiyonundan seçtikleri kıyafetleriyle izleyenler arasında Gonca Vuslateri ve Pınar Altuğ bulunuyordu.

blank

Erkek modası aşkına

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonunda erkek modası hiç olmadığı kadar ön planda: Bu sezon boyunca toplam 12 farklı marka ve tasarımcı, erkek koleksiyonlarını MBFWI’de sunacak. Etkinliğin birinci gününde Türkiye’nin erkek giyim alanında en önemli markalarından Kiğılı ve Damat, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergilediler. “Light Magic” isimli koleksiyonuyla şehirli erkeğe alışılmışın dışında çizgileriyle öne çıkan modeller sunan Kiğılı, “mistisizm” teması ile podyumdaydı. Günün son defilesinde ise Damat, “Expect the Unexpected” mottosuyla konforu yenilikçi bir tasarım anlayışıyla ortaya koydu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.