Fark Yok Sevgi Var Projesi’ne DoktorTakvimi Desteği

DoktorTakvimi CEO’su Hakan Türkoğlu, TODEV’in gerçekleştirdiği “Fark Yok Sevgi Var” projesinde otizmli bir gencin çektiği fotoğrafıyla yer aldı.

Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı (TODEV), özel gereksinimli bireylerin, sanat, medya ve iş dünyasından birçok kişiyi çektiği fotoğrafları, “Fark Yok Sevgi Var” projesi kapsamında 25 Mayıs Çarşamba günü Müze Gazhane açılan sergide sanatseverlerle buluştu. DoktorTakvimi CEO’su Hakan Türkoğlu da projede otizmli bir gencin çektiği fotoğrafıyla yer alarak TODEV’e destek verdi.

Sergiye ilişkin konuşan Türkoğlu, şunları söyledi: “Otizm farkındalığı adına büyük önem taşıyan bu projede yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Maalesef Türkiye’de otizm bir hastalık gibi algınıyor ve otizmli bireyler toplumun dışına itiliyor. Oysa otizm sadece bir farklılık! Üstelik otizmli bireyler doğru eğitim ve yönlendirmeyle hayatlarını idame ettirebiliyor. Herkesi otizm konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.