gazetemag tv

Fadik Sevin Atasoy “Bir Esin Perisi” ile ayakta alkışlandı!

Geçtiğimiz hafta sonu MUSE “Bir Esin Perisi” ile iki akşam üst üste Ankara seyircisiyle buluşan Fadik Sevin Atasoy izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Atasoy’un yazıp oynadığı tek kişilik müzikal tarzda oyun, izleyicinin yoğun ilgisi nedeniyle 17 Ekim Çarşamba akşamı bir kez daha Tatbikat Sahnesi’nde Ankara seyircisiyle buluşacak.

Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği, Edinburg basınından The List ve WeeReview’in “güçlü oyunculuk “, “son derece etkileyici bir fikir”, “zeki bir kalemin elinden çıkan anlatım” gibi övgü dolu sözlerle bahsettiği MUSE, Amerika, Edinburg ve İstanbul Zorlu PSM”deki oyunların ardından Ankara’da da yoğun ilgi gördü.

Fadik Sevin Atasoy

Kapalı gişe oynayan oyunda; Sanat Gezegeni’nden dünyaya gönderilmiş bir esin perisi olan “MUSE”; Tolstoy, Shakespeare ve Leonardo Da Vinci’nin eserlerini yaratma sürecinde onlara ilham vermek üzere görevlendirilmiştir. Lakin insan olma arzusu ile yanıp tutuşan “MUSE”, ustaların kadın karakterleri için yarattıkları finalleri değiştirmeye çalışmış, bu nedenle ustalar tarafından Sanat Gezegeni’nin mahkemesine şikayet edilmiştir. Oyun “MUSE”un mahkeme karşısında kendini savunması ile başlar. MUSE’un en büyük arzusu insan olmak ve kendi eserini dünyaya bırakabileceği bir ustaya dönüşmektir.

MUSE, Amerika ve Avrupa turnesi ile birlikte İstanbul ile Anadolu’da da turneye çıkarak tiyatro izleyicisi ile buluşmaya devam edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler