Facebook’tan ‘cinsel yönelim’ kararı

2,5 milyar kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcı profillerinde değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Şirket sözcüsü tarafından da doğrulanan gelişme sonrasında kullanıcı profillerindeki dini görüş, siyasi görüş, cinsiyet, adres bilgileri kaldırılacak, 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren bu bilgiler istenmeyecek.

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu ve Whatsapp ile Instagram’ı da bünyesinde bulunduran META şirketi altında hizmet veren sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcıların profillerinde yer alan kişisel bilgileri kaldırma kararı aldı.

Business Insider’da yer alan habere göre Facebook, kullanıcıların profillerinde yer alan ‘Dini Görüş’ kısmının yanı sıra cinsel yönelimleri belirtmek için kullanılan ‘İlgi Duyduklarım’ bölümünü de platformdan kaldırma kararı aldı.

FACEBOOK YÖNETİCİSİ TARİH VERDİ
Business Insider’a konuşan şirket sözcüsü, bu iki bölümün dışında ‘Siyasi Görüş’ ve ‘Adres’ kısımlarının da artık Facebook profillerinde yer almayacağını, diğer kişisel bilgilerin ise kalmaya devam edeceğini söyledi.

Popüler sosyal medya platformu yetkilisi, neden bu kararı aldıklarını açıklamazken, değişikliklerin 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini ekledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.