Ezgi Mola’ya Musa Orhan davasında ikinci ceza geldi

Batman’da İpek Er’in (18) intihar mektubunda kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan’a (26) yönelik yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında açılan “manevi tazminat” davasında mahkeme, Ezgi Mola’nın 10 bin TL para cezası ödemesine hükmetti. Oyuncu daha önce de aynı şahsa “hakaret” davasından 6 bin 960 TL para cezasına çarptırılmıştı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde tabancayla intihara kalkışan ve 34 gün sonra hastanede hayatını kaybeden İpek Er’in (18) bıraktığı mektupta, Siirt’te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan’ın (26) kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etmesinin ardından, sosyal medyada büyük tepki yağdı.Bu tepkilere oyuncu Ezgi Mola da katıldı ve 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

blank

EZGİ MOLA’YA 2 DAVA
Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Soruşturma sonrası Mola hakkında “Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde 24 Mayıs 2022’de görülen duruşmada, Mola’ya “hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle 87 gün karşılığı 6 bin 960 TL adli para cezası verildi.

10 BİN TL MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEK
Ayrıca Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola’ya manevi tazminat davası da açtı. Banaz Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, Ezgi Mola’nın 20 Ağustos 2020’den itibaren oluşan yasal faiziyle birlikte 10 bin TL tazminat ödemesine karar verildi.

AVUKAT: BU KADAR EMSAL NİTELİĞİNDEDİR’
Avukat Mehmet Erkan Akkuş, “Her kime yapılırsa yapılsın. Tweet atarak hakaret etmek, linç etmek anayasal düşünce özgürlüğü değildir. Masumiyet karinesi ve adil yargılanma hakkı, hepimize lazım olan, korunması gereken, popülizme meze edilemeyecek kutsal değerlerdir. Bu karar emsal niteliğindedir.” şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.