Evlat Nöbeti Çalıştayı

Diyarbakır’da bölücü terör örgütünün dağa kaçırdığı evlatlarını almak için HDP Diyarbakır binası önünde nöbet tutan ailelerin dirayetli duruşu akademik açıdan ele alınıyor bu kapsamda 17 Ağustosta medya platformu ve MİSMED sosyal medya derneği tarafından Evlat Nöbeti Çalıştayı düzenlenecek.

Medya platformu ve MİSMED sosyal medya derneği tarafından yapılacak bu platform annelerin başlattığı evlat nöbeti akademik dünyanın gözü ile değerlendirilecek. Çalıştay sonuç bildirgesi 18 Ağustos’ta Diyarbakır’da kamuoyu ile paylaşılacak ve Diyarbakır anneleri ziyaret edilecek.

Doç. Dr. Âdem Palabıyık, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: ‘’Diyarbakır anneleri ile başlayan evlat nöbetini akademik ve bilimsel bir tartışma konusu olarak görmedik. Çalıştaydaki amacımız tam da bu. Toplumsal hareket olan evlat nöbetini, aileleri akademik camiada medya sosyolojisi bağlamında, alanında uzman bireylerle bir araya gelerek bir çalıştayda tartışmayı uygun gördük.’’ Diyerek çalıştayda ki amacını vurguladı.

Medya Platformu ve MİSMED sosyal medya derneği tarafından düzenlenen bu platform 6 oturumdan oluşacak olup platform akademik dünyanın gözü ile medya sosyolojisi açısından ele alınacaktır. Bu platform uzman kişiler tarafından bilimsel ve objektif bir şekilde değerlendirilecektir.

Evlat nöbeti çalıştayı 17 Ağustos’ta İstanbul’da 25 katılımcı ile gerçekleştirilecek ve 18 Ağustos’ta Diyarbakır’da sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.