EÜ Aliağa Meslek Yüksekokulundan örnek sosyal sorumluluk projeleri

Ege Üniversitesi (EÜ), Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde geliştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile tüm akademik ve idari birimlerin yanı sıra; Egeli öğrencileri de toplumsal fayda amacıyla bir araya getiriyor. EÜ Aliağa Meslek Yüksekokulu tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında sosyal sorumluluk projeleri “Bir Çocuk Gülüşü Yeter” ve “Bir Öğün de Olsa Yardım” etkinlikleri düzenlendi.

EÜ Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğünün desteği ve Aliağa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevil Şener’in yürütücülüğü ile gerçekleştirilen etkinliklerde İzmir’in Aliağa ilçesindeki yardıma ihtiyacı olan ailelere erzak ve kıyafet yardımı yapıldı. EÜ Aliağa Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yer aldığı faaliyetlerde Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ziyaret edilerek, köylerde erzak ve kıyafet ihtiyacı olan ailelerin belirlenmesi ve dağıtımı konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Ege Üniversitesinin toplumun beklenti ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı bir kurum olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz mensuplarının toplumsal sorunların çözümünde birlikte çalışmalarını sağlayıp, sosyal ve sivil sorumluluklarını güçlendirerek, toplumsal fayda elde etmeye çalışıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi özellikle öğrencilerimizi kapsayacak şekilde geliştirerek, deneyim yoluyla kazanım sağlamalarını destekliyoruz. Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman’ın destek olduğu, Aliağa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevil Şener’in yürütücülüğünü üstlendiği ‘Bir Çocuk Gülüşü Yeter’ ve ‘Bir Öğün de Olsa Yardım’ projeleri ile Aliağa ilçemiz ve civar köylerindeki ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım eli olmak istiyoruz. Ege Üniversitesi olarak, topluma fayda sağlayacak tüm proje ve faaliyetlere destek vermeye devam edeceğiz. Projelerde ve etkinliklerde emeği geçen tüm mensuplarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.