Ethereumun kurucularından Vitalik Buterin’in komik bağışı ifşa oldu

Dünya genelinde birçok ülke ve kurumun Türkiye’deki deprem için seferber olduğu zamanda kripto dünyasında ünlü bir ismin bağışı iade edildi. Dünyaca ünlü dijital sanatçı Murat Pak, bitcoinden sonra en büyük kripto para olan ethereumun kurucularından Vitalik Buterin’in bağışını iade ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

7.7 ve 7.6’lık depremlerle sarsılan Türkiye, tüm dünyadan gelen desteklerle yaralarını sarmaya çalışırken, kripto dünyasında meşhur bir ismin bağışı skandal yarattı.

KRİPTO CAMİASI ‘GÜLÜNÇ’ BULDU
En büyük kripto para birimlerinden ethereumun kurucusu milyarder Vitalik Buterin, AHBAP’ın paylaştığı kripto cüzdana yalnızca 1 ethereum bağış yaptı. Yaklaşık bin 500 dolar değerindeki bu bağış, kripto para camiası tarafından gülünç bulundu. Türk yatırımcılar Vitalik Buterin’e Twitter’dan tepki gösterirken, düşük miktardaki bu bağışı dijital sanatçı Murat Pak, Buterin’e iade etti.

TEPKİLERDEN SONRA BAĞIŞINI ‘ARTIRDI’
Blockchain teknolojisinin yapısı sayesinde bu hesaplara hangi cüzdan sahibinin ne kadar bağış yaptığı görülebilirken, dijital sanatçı Murat Pak, oluşturduğu NFT’ler ile depremzedelere yardım topluyor. Vitalik Buterin’in AHBAP’a yaptığı bağışı düşük bulan Murat Pak, Buterin’in kripto para cüzdanına 1 ethereumu geri gönderdi. Transfer işleminin linkini de paylaşan Pak, “İade Edildi” ifadesinde bulundu.

Vitalik Buterin, tepkilerin ardından AHBAP’ın kripto cüzdanına 99 ETH daha gönderdi. Bugün saat 08.49’da gönderilen bu bağışla birlikte Buterin toplam 153 bin dolar değerinde bağış yapmış oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.