“Esra Zeynep Yücel Ethnique” Zorlu’da görücüye çıktı

Son dönemin önemli caz müzik yorumcularından Esra Zeynep Yücel, sahneye koyduğu farklı projelerine devam ediyor. Sanatçı “Esra Zeynep Yücel Ethnique” adlı projesini Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla ilk kez geçtiğimiz gece Zorlu’da müzikseverler ile buluşturdu.

“Amacımız Sadece Müzik Yapmak”

Balkanlardan Karadeniz’e Türkülerimize Esra Zeynep Yücel’in Yorumuyla Caz Etkileri.

blank

Esra Zeynep Yücel, türkülerimizi dünyadan etnik enstrümanlarla birlikte yorumladığı “Misafir” albümü ile adından söz ettirdi. Yücel, bu albümden de ilham alarak “Esra Zeynep Yücel Ethnique” konser serisine geçtiğimiz akşam Zorlu PSM’de başladı. “Amacımız sadece müzik yapmak. Yakaladığımız duyguyu izleyicilere, sizlere aktarabilmek en önemlisi.” diyerek konserine başlayan sanatçı Balkanlardan Karadeniz’e türkülerimizi özel yorumuyla sahneye taşıdı. Dikkat çeken tarzı, yurtiçi-yurtdışındaki performansları ve proje albümleri ile adından söz ettiren Esra Zeynep Yücel, caz ve etnik müziği harmanlayarak oluşturduğu repertuarı ile ara vermeden 2 saat sahnede kaldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.