Esra Sezer “Seni Seviyorum”

Esra Sezer, “Seni Seviyorum” adlı son single şarkısını “Mft Production” etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımladı.

Sözü, müziği Erman Türköz ve Hüsamettin Hüner imzası taşıyan şarkının aranjesini Erman Türköz üstlendi ve aynı zamanda vokallerde Esra Sezer’e eşlik etti.

Şarkının canlı enstrüman kayıtlarında; gitarlar ve piyano Erman Türköz, yaylılar Smyrna, ud Burak Pekuyar imzası taşıyor.

Şarkının mix ve mastering çalışması Gökhan Erken tarafından yapıldı.

Pandemi şartlarında, sosyal mesafe korunarak ve yedi kişilik bir ekiple Mft Production stüdyolarında çekilen klibin yönetmenliğini Enes Bilal Taşçı, görüntü yönetmenliğini ise Ökkeş Kasap üstlendi.

blank

ESRA SEZER
Esra Sezer, 1987 Almanya doğumlu. Müzik hayatına okul konserleri ile başladı ve Almanya’da ağabeyinin de üyesi olduğu “Kardeşler Orkestrası”nda
sahne almaya devam etti. Sonrasında Stuttgart’ta Selami Şahin, Çelik, Gülden Karaböcek ile aynı kadroda yer alarak bir mekanda sahne almaya başladı. Uzun yıllar sahne tecrübesi kazanan Esra Sezer, sahne hayatına Türkiye’de devam etti.
2011 yılında ilk yarışma deneyimini “0 Ses Türkiye” ile yaşadı. Düello aşamasına kadar gelerek yarışmadan iyi bir derece ile ayrıldı. Bu yarışma İstanbul’a yerleşmesine ve sahne hayatının yoğunlaşmasına vesile oldu.
2014 yılında ise “X Factor” yarışmasına katıldı. Yarışma başvurularında yüzlerce kişiyi eleyerek kızlar grubunda ilk 12 ye seçildi.
2015 yılında ise “Rising Star” yarışmasına katılarak, finalist oldu ve yarışmadan 4. olarak ayrıldı.
Katıldığı tüm yarışmalarda jürinin beğenisini ve alkışını kazanan Esra Sezer, ilk profesyonel single çalışması “Ama Hala” 1 Mart 2019 yılında “Vocal Records” etiketi ile tüm dijital platformlarda yayımlandı.
Dört ay aradan sonra (2019 yılının Temmuz ayı sonunda) ise, İkinci single şarkısı cover yaptığı, 70’lerin klasikleşen eğlenceli şarkısı Çilli Bom” oldu ve yine “Vocal Records” etiketi ile tüm dijital platformlarda yayımlandı.
2021 yılının Ocak ayında “Seni Seviyorum” adlı son single çalışmasını yayınladı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.