Eskişehir Valiliği AnadoluFest’i iptal etti!

#FestivalimeDokunma

Orfe Yapım Organizasyon tarafından 12-13-14-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir Mola Tesisleri’nde gerçekleştirilmesi planlanan AnadoluFest’in festivalin başlaması için yapılan gerekli başvuruların hemen ardından Eskişehir Valiliği 15 gün boyunca kentteki tüm etkinlikleri yasakladığını duyurdu.

Eskişehir’de pandeminin başlangıcından bu yana düzenlenecek ilk büyük festival olması planlanan aralarında Teoman, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Levent Yüksel, Emre Aydın, Pentagram, Yeni Türkü başta olmak üzere 28 değerli sanatçı ve grubun yer alacağı festivalimize binlerce üniversite öğrencisinin katılması bekleniyoruz.

Anadolu’nun incisi, üniversite öğrencilerinin favori şehri, Türkiye’nin kültür sanat başkenti Eskişehir’de ülkemizin en önemli sanatçılarını binlerce gençle buluşturacak festivalimiz öncesi alınan bu karardan dolayı çok üzgünüz.

Pandemi sürecinde bile devletin koyduğu tüm kurallara titizlikle uyan festivallerimizi direkt olarak yasaklanacak hiçbir eksiği bulunmadığından, “İlimizde huzur ortamı ile kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla” maddesiyle şehirdeki tüm etkinliklere kısıtlama getirilmiştir” maddesiyle şehirdeki tüm etkinlikler durdurulmuştur” maddesi gerekçe gösterildi.

Festivaller barış, kardeşlik ve dostluk buluşmasıdır. Gençlerin özgürlük alanları ve sosyalleşme merkezidir. Ülkemizin dört bir yanında düzenlemekte olduğumuz festivallerimizde daha önce hiçbir sorun yaşanmamıştır. Anadolu’nun en modern şehri Eskişehir’de ülkemizin en önemli sanatçılarını binlerce gençle buluşturacak festivalimiz öncesi alınan bu karardan dolayı çok üzgünüz.

Her şeyden önce festivalin yapılabilmesi için gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımız, aylarca prova yapan müzisyenler ve pandemi sonrası binlerce üniversite öğrencisinin aylardır heyecanla beklediği aynı zamanda şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlayan festivalimizin başlamasına saatler kala yasaklanması büyük üzüntü yaratmıştır.

Pandemi sürecinde bile etkinliklerimizi büyük bir titizlikle tüm kurallara uyarak rüştünü ispatlayan ve gençlere nefes aldıran şenliğimizin yasaklanması ile ilgili Eskişehir Valiliği’ni ivedilikle kararını yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz. Adalete inancımız tam. Çok yakında müjdeli haberi sizlerle paylaşarak festivalimizi tüm coşkusuyla gerçekleştireceğimizi umuyoruz.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.