Eser Yenerler 25 kilo vermeyi hedefledi

Türkiye Obezite Araştırma Derneği tarafından başlatılan ve bu yıl ÇABA iş birliği ile kapsamında genişletilen “HADİ Birlikte” için Eser Yeneler ile özel bir şov programı yapıldı. Obezitenin tedavi edilebilir kronik bir hastalık olduğu bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla hayata geçirilen ‘HADİ Birlikte’ projesi için sosyal medyadan yayınlanan şov büyük ilgi gördü. Eser Yenenler ve ÇABA Derneği Onursal Başkanı Dr. Özlem Cankurtaran’ın moderatör olduğu programa, İbrahim Büyükak ve BKM Mutfak oyuncuları da katıldı.

Toplumun ihtiyaç duyulan her alanında, bugüne kadar pek çok yardım faaliyeti düzenleyen ve destekleriyle birçok hayata dokunan ÇABA Derneği, obezite farkındalığı için özel bir çalışma gerçekleştiriyor. Türkiye Obezite Araştırma Derneği tarafından, Novo Nordisk’in koşulsuz desteğiyle başlatılan ‘Hadi Birlikte’ projesi kapsamında, obezitenin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu, hekim, diyetisyen, psikolog, egzersiz uzmanı ve bariyatrik cerrah gibi farklı uzmanlıkların desteğiyle yönetilmesi gerektiği konusunda bilinçlendirme amaçlanıyor. Proje’ye ÇABA’nın da katılmasıyla kapsamı güçlenen çalışmada Eser Yenenler ve Dr. Özlem Cankurtaran’ın moderatörlüğünde özel bir şov programı gerçekleştirildi. ÇABA Derneği ve Çok Güzel Hareketler 2 sosyal medya hesaplarından yayınlanan programda; BKM Mutfak oyuncularından Safa Sarı, Atakan Çelik, Cemile Canyurt, Hacı Ahmet Ak sohbetleri ve skeçleriyle yer aldı. Programa oyuncu İbrahim Büyükak da konuk oldu.

blank

İbrahim Büyükak’la eski arkadaş olan Eser Yenenler, iki arkadaş olarak geçmişte yaşadıkları kilo verme deneyimlerini esprili bir dille programda aktardı. Eser Yenenler’in bir detoks kampında İbrahim Büyükak’la yaşadıkları maceralar ve kampa gitmeden önce mantıcıya gittiklerini anlattığı sahneler izleyenleri kahkahaya boğdu.

Dr. Özlem Cankurtaran kilo yönetimi ile ilgili bilinçlenmenin ailede ve okulda başladığına dikkati çekerek “Ailelerin ve öğretmenlerin obezite hakkında bilinçli olması çok önemli. Obezite tedavi edilebilir kronik bir hastalıktır ve hekim, diyetisyen, psikolog, egzersiz uzmanı ve bariyatrik cerrah gibi farklı uzmanlıkların desteğiyle tedavi edilir” dedi.

Programa katılan tüm konukların kilosunu vücut kütle endeksini hesaplayan Eser Yenenler ise programda kendisine bir hedef koyarak, “Bir anlamı olsun diye söylüyorum 4 Mart-4 Haziran arasında, 25 kilo vererek ideal kiloma dönmeyi, yani vücut kütle indeksimi 30’un altına indirmeyi ve “obeziteli birey”den “fazla kilolu birey” olmaya geçmeyi hedefliyorum” dedi. Programa katılan ünlü oyuncu İbrahim Büyükak ve Safa Sarı da verdikleri kilolarla dikkati çekti.

Programı ÇABA Derneği Başkanı Eda Kosif, Novo Nordisk Başkan Yardımıcısı ve Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, Özlem Zehebi, Sıla Öztürk Oram, Osman Oram, Çiğdem Kamer, Simay Kamer gibi isimler de izledi.

Program, 4 Mart Dünya Obezite Günü’nde Çaba Derneği ve BKM, Çok Güzel Hareketler sosyal medya kanallarında yayınlandı.

HADİ BİRLİKTE Hakkında:
Türkiye Obezite Araştırma Derneği’nin (TOAD) başlattığı ve Novo Nordisk Türkiye’nin (TOAD) projeye koşulsuz desteklediği projede, daha sağlıklı bir toplum için, 21. yüz yılın en önemli sağlık sorunu olan obezite ile birlikte mücadele etmek amaçlanıyor.
Hareket et, Alışkanlıklarını Değiştir, Dengeli Beslen, İyi Yaşa (HADİ) mottolarını temsil eden “HADİ” projeler bütünü ile, her yaştan kişiye ulaşılması, obezitenin bir sağlık sorunu olduğunun altının çizilmesi ve tedaviye engel olan ön yargı ve damgalanmalara dikkat çekilmesi hedefleniyor.
Obeziteyle mücadele konusunda herkesi sorumluluk almaya davet eden bu kampanya ile, herkes kendi Vücut Kütle İndeksi (VKİ)’sini hesaplayarak kendi hayatını kontrol etmeye teşvik ediliyor.

ÇABA Derneği Hakkında:
ÇABA Derneği 2004 yılında ‘büyük hayallerin gerçek olabileceği’ fikrinden doğdu. Bir araya gelen gönüllüler tarafından, belirlenen amaçlara uygun, özel proje ve fonlar oluşturulmaya başlandı. ÇABA Derneği her bölgede sosyal sorumluluk bilincini geliştirip, bu konudaki sorunlara çözüm getirmeye çalışarak ürettiği projeler doğrultusunda çalışmaktadır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.