Esenyurt’taki kan donduran olayda ilk ifade ortaya çıktı

Türkiye, Esenyurt’ta bir tekel bayiye yapılan silahlı saldırıyı konuşurken, şüphelilerden T.Ö.’nün ifadesi ortaya çıktı. T.Ö.’nün “Whatsapp mesajı bizi küçük düşürdü. Niyetim konuşmaktı, amacım cinayet işlemek değildi. Darp ettiğim kişi silah çekince silahla karşılık verdim” dediği öğrenildi.

İstanbul Esenyurt’ta bir tekel bayisinde iki kişinin öldürüldüğü, bir kişinin ise yaralandığı silahlı saldırıda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken 21 yaşındaki Yusuf E. ise yaralanmıştı. Saldırıya karışan M.Ö ve S.Ö.’den sonra ve polis tarafından aranan iki kişi daha yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şüphelilerden T.Ö. ve A.Ö.’nün de gözaltına alındığını duyurdu.

Cinayeti işleyen T.Ö’nün ilk ifadesi ortaya çıktı. Özerbay’ın “Whatsapp mesajı bizi küçük düşürdü. Niyetim konuşmaktı, amacım cinayet işlemek değildi. Darp ettiğim kişi silah çekince silahla karşılık verdim” dediği öğrenildi.

T.Ö.’nün ifadesi şu şekilde:

“İki aile arasında demir ticareti vardı. 625 bin TL ödendi ancak geri kalan 625 bin TL’nin ödenmesi sırasında sorunlar çıktı. Ben de avukatımla icraya verdim. Babası bu olay sonrası Whatsapp’ta bize yönelik hakaret içeren bir paylaşım yaptı. Bu durum aile tarafından da görüldü. Bizi küçük düşürdü. Niyetim konuşmaktı, amacım cinayet işlemek değildi. Darp ettiğim kişi silah çekince silahla karşılık verdim”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.