Erol Evgin’den ikinci Aysun Kayacı vakası

İkinci Aysun Kayacı vakası… Erol Evgin “Okuma yazma bilmeyen, parmak basan biriyle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli değil” diyerek tepki topladı.

Erol Evgin, söylediği sözlerle sosyal medyadan tepki çekti! Bir gazeteye röportaj veren Evgin, demokrasi ve seçim sistemiyle ilgili tepki çeken sözler sarf etti. Okuma bilmeyenle üniversite bitirenin aynı oy hakka sahip olmaması gerektiğini savunan Evgin, demokrasinin gelişmiş ülkeler için olduğunu, “Bize fazla geldiğini” söyledi. Evgin, “Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız (Aysun Kayacı) ‘Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?’ olacak demişti hatırlarsanız…

Herkes seçmeli

Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım ” yanıtını verdi. Bu durumun adaletli olmadığına değinen Evgin, “Herkes seçebilmeli. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.