Erol Evgin “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konseri ile büyüledi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Cumhuriyet Bayramı’nda Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin ile anlamlı bir konsere imza attı. Erol Evgin, “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konserinde; unutulmaz şarkılarının yanı sıra Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan döneme müzikal bir yorum getirdi. Zorlu PSM, konserin bilet satışından elde edilen tüm geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Erol Evgin, 2005 yılından buyana sahnelediği Kurtuluş Savaşı’mızı anlatan “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konserini Cumhuriyet’in 92’inci yıl dönümünde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde özel orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi. Zorlu Performans Sanatları Merkezi, konserden elde edilen gelirin tamamını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Erol Evgin, adını Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Üç Şehitler Destanı” ndan alan “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” konserinde; Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan dönemi şarkılar, türküler ve anekdotlar eşliğinde anlatırken müzikseverlere unutulmaz bir Cumhuriyet Bayramı yaşattı. Konser boyunca Osmanlı’nın son döneminden, Kurtuluş Savaşı’na; Cumhuriyet’in ilanından, günümüze kadar gelişen olaylar hazırlanan özel görsellerle barkovizyona yansıtıldı.

Evgin sahneye 50 kişilik çocuk korosu ile çıktı

Aralıksız 120 dakika süren konseri boyunca Zorlu PSM’nin 2 bin kişilik salonunu dolduran müzikseverlere sevilen şarkılarından, türkülere ve marşlara kadar zengin bir repertuar sunan Erol Evgin, konserinin açılışını 50 kişilik Büyükçekmece Çocuk Korosu ile birlikte yaptı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında

İstanbul’un sanat platformu Zorlu Performans Sanatları Merkezi dünyaca ünlü gösterileri, grupları ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, poptan klasik müzik, opera ve caza pek çok alanda performans sanatlarına ev sahipliği yapıyor ve her tür sanat etkinliği için farklı olanaklar sunuyor. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde; 2,190 kişi kapasiteli zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Ana Tiyatro ve 678 kişi kapasiteli doğal akustik özelliğiyle tasarlanan Drama Sahnesi’nin yanı sıra, bir senfoni orkestrasının kayıt alabileceği ‘karakutu’ tiyatro tarzında tasarlanan –110 kişi kapasiteli– Studio, bir galeri alanı ve sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi yer alıyor.

erol

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.