Erkan Tan hakkında ‘kınama’ cezası

Basın Konseyi Yüksek Kurulu yapılan müzakere sonunda şikayet edilen yayında, Basın Meslek İlkeleri’nin ihlal edildiğini saptadı.

Öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin cenaze törenine katılan CHP Milletvekili Mahmut Tanal’la ilgili A Haber’de “Terörist cenazesine katılan CHP’li” diyen Erkan Tan hakkında savcılık takipsizlik kararı vermişti. Tanal konuyla ilgili bir şikayet de Basın Konseyi’ne bulundu. Konsey, Erkan Tan hakkında ‘kınama’ cezası verdi.

Basın Konseyi Yüksek Kurulu 13.01.2021 günü Koronavirüs salgını nedeniyle video konferansla yaptığı toplantıda dosyayı görüştü ve şikayet edilen yayının videosunu birkaç kez izledi.

Basın Konseyi Yüksek Kurulu yapılan müzakere sonunda şikayet edilen yayında, Basın Meslek İlkeleri’nin ihlal edildiğini saptadı. Kurul gerekçeli kararını şöyle açıkladı:

“Şikayet edilen A Haber Televizyonu’nun ‘Sabah Ajansı’ yayınında Basın Meslek İlkeleri’nin 3 maddesinin ihlal edildiğini OY BİRLİĞİ ile kararlaştırmış; bu nedenle şikayet edilen A Haber Televizyonu sunucusu Erkan Tan hakkında yine OY BİRLİĞİ ile ‘KINAMA’ kararı verilmiştir.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.