Erkan Kolçak Köstendil ve oyuncu eşi Cansu Tosun Roma Film Festivali’ne katıldı

Cansu Tosun, mültecilik sorununu anlatan ‘I am You’nun Roma’daki prömiyerine katıldı. Oyuncu, karakteri için Darice (Afgan Farsçası) öğrendiğini söyledi.

Cansu Tosun, Sonia Nassery Cole’un yönetmen koltuğunda oturduğu ‘I Am You’nun Avrupa prömiyeri için 14. Roma Film Festivali’ne katıldı. Martin Scorsese, Bill Murray ve Fanny Ardant gibi isimlerin davetli olduğu gecede eşi Erkan Kolçak Köstendil ile boy gösteren Tosun, İtalya basınına mültecilik meselesini anlatan filmiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Oyuncu, “İlk festival filmim olduğu için çok heyecanlıyım. ‘I Am You’yu ben de ilk defa Roma’daki Avrupa prömiyerinde izledim. Film için çok kısa sürede Darice (Afgan Farsçası) öğrendim. O yüzden benim için büyük bir deneyimdi. Umarım insanların mültecilere olan bakış açısını, yaklaşımını ve farkındalığını biraz da olsa dönüştürüp değiştirir” dedi. Roma’daki seyircileri etkileyen film, yakında Türkiye’de de gösterime girecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.