Erkan Erten “Agartha Tünelleri” kitabında sarsıcı bir gerçeğe imza attı!

Türkiye’nin üst düzey Google yerel rehberi Erkan Erten, harita üzerinden yaptığı çalışma sırasında, Bizans efsanelerinin çoğunda geçen Konstantinopolis’i Meryem Ana’nın koruduğuna dair inanışları destekleyen sarsıcı, Hıristiyan aleminde yankı uyandıracak bir gerçeği imza attı. Tarihçileri tartışmaya sürükleyecek ve Dünya tarihine geçebilecek bu buluşuyla bilinmeyen onlarca efsaneden birisini gün ışığına çıkardı.

Erten’in yakın zamanda okuruyla buluşturduğu yarı kurgu romanı Agartha Tünelleri’nde kaleme aldığı en önemli hikayelerinden birisi olan “Kadim Şehre Dönüş” adlı bölümde Google üzerinden yaptığı bazı hesaplamalar sonucu oluşan Meryem Ana’nın silüeti Bizans efsanelerini doğrular nitelikte. Yazar, hikayelerin geçtiği mekanlar arasında bütünlük kurmaya çalıştığı sırada karşısına çıkan görüntüyü kendi yarattığı bir ilüzyon zannederek, başka bir harita üzerinden tekrar çalışma yaptığında aynı sonuçla karşılaştı. Bu durum bilinmeyen onlarca Bizans efsanelerden birisi olan Meryem Ana’nın İstanbul fethinden önce şehri terk etmesinin sadece bir iddia değil, aynı zamanda bazı kaynaklarda yer alan Ayasofya’da yaşadığına dair rivayetleri, Bizans efsanelerinin çoğunda Konstantinopolis şehrini Meryem Ana’nın koruduğu gerçeğini destekliyor!

blank

Uzun bir araştırma sonucu okuyucusu ile buluşan ve digital platformlarda dizi olabilecek bir kurguyla yer altının gizli ülkesi Agartha ve yeryüzü bağlantılarının konu edildiği ‘’Agartha Tünelleri’’ adlı roman Hıristiyan aleminde yankı uyandıracak nitelikte.

Erkan Erten kaleminden;
Google haritası üzerinde ‘’kitabımda bulunan mekanlar arasında bir bağlantı var mı?’’ diye merak edip çalışmaya başladım, uğursuzluk olarak bilinen 13 rakamı bir çok yerde karşıma çıktı. Bizans Sarayı ile Kınalı ada arasında 13 km mesafe olduğunu, Çemberlitaş Sütunu ile Cevahir Bedesteni arasında düz bir hat çekildiğinde tam olarak 333 metre, V şeklinde bir iniş yapıldığında 333 metre daha gidildiğinde 666 metre olduğunu tespit ettim. Tam bu ölçümleri yaptığımda İstanbul haritası üzerinde gözüme çarpan bir silüet oldu. Önce kendi yarattığım bir ilüzyon zannettim, kendi haritamı kapatıp başka bir uygulama üzerinden harita açtım ve yine aynı şeyle karşılaştım. Bizans efsanelerinin çoğunda Konstantinopolis şehrini Meryem Ana’nın koruduğuna inanılan Efes Antik Kenti’nde bulunan, birçok heykel ve ikonada görünen Meryem Ana tam karşımdaydı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.