Erdoğan: ABD’ye sesleniyorum, bu zatı artık Türkiye’ye teslim edin

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da halka hitap etti. Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’ne seslenerek, “Terör listemizin içinde yer alan bu zatı da bize teslim edin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Farklı bir gündeyiz ve bu farklı günün bilinciyle Kısıklı’da toplanmış bulunuyorsunuz. Biliyorum ki Türkiye’nin dört bir yanı sizinle bu heyecanı yaşıyor.

Bu millet paralel yapıdan çok çekti. ABD’ye sesleniyorum. Sayın Başkan’a sesleniyorum. Pensilvanya’daki zatı bize verin demiştim ve bunlarun farklı girişimler içind eolduğuju size söylemiştim ama dinletemedim.

Şu an tekrar sesleniyorum bu zatı artık Türkiye’ye teslim edin. Eğer biz stratejik ortaksak o zaman ortağınızın bu talebini yerine getirin. Siz bizden hangi teröristi istediyseniz size teslim ettik. Artık terör listemizin içinde yer alan bu zatı da bize teslim edin.

Bu girişim bekledikleri gibi sonuçlanmadı. Kaderin üstünde bir kader var demiştik. Biz sadece Allah’ın huzurunda rükuda eğiliriz.

Sivilerimizden şehitlerimiz oldu. Tüm şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza Allah’tan şifalar diliyorum.

Bu olaylar Silahlı Kuvvetlerimizin içinde bir azınlığın yapmış olduğu eylemlerdir. Yoksa Silahlı Kuvvetlerinin kendisinin değil. Silahlı Kuvvetlerimiz inşallah kendine yaraşır bir noktaya gelecek.

Her talebin konuşulması demokratik ülkelerde bir haktır.

Bu paralel yapı TBMM’yi de bombaladı. Meclis’in o güzel bildirisine biz de imzamızı atarız. Bütün mesele sizi ilk andan itibaren meydanlara çıkmanız her şeyi alt üst etmiştir. Rehavet yok ve bu birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz.

Gördüğünüz gibi görevden alınan albaylar var. Oyuna gelmeyelim. Türk Silahlı Kuvvetleriyle milletimizi karşı karşıya getirmek isteyen dış güçler olabilir. Silahlı kuvvetler bizimdir.

Şu anda binlerce yargı mensubu açığa alındı. Anayasa Mahkemesi’nden alınanlar oldu. Şu anda yargı kararları süratli şekilde alıyor. İnşallah yarınlara güçlü bir şekilde yürüyeceğiz.

Bu ülkeyi 3-5 teröriste bırakmyacağız. Kimin ne olduğu çok iyi ortaya çıktı bu olayla. Şimdi bunların üzerine gideceğiz. Pensilvanya’daki o zatı teslim ettikleri an çok şey değişecek. Biz de diyoruz ki Amerika’nın Pensilvanya’dakini bize teslim etmesi lazım. Buradan bu çağrı yapıyorum.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.