Erbakan’dan AK Parti’ye 20 yıllık karne

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, dün Bursa’nın İnegöl ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunmuştu.

BURSA İGFA- Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, bugün ise Bursa basınıyla kahvaltı programında buluştu. Ramada By Wyndham Otel Zümrüt Salon’da düzenlenen kahvaltı programına Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Naim Öztürk ve Bursa’dan birçok basın mensubu katıldı.

blank

Başkan Erbakan yaptığı konuşmada, “Değerli il başkanımıza, Bursa İl Teşkilatımıza ve Bursa basınına teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Bu toplantımızın sonuçları ülkemiz için hayırlara vesile olsun diliyorum. Dün İnegöl’de esnaf ziyareti gerçekleştirdik daha sonra Yenişehir ve Gürsu’ya gittik. Türkiye’de 20 seneden beri AK Parti iktidarı iş başında bulunuyor. Kimseye nasip olmamış bir iktidar ve yapılacak yanlışlar için hiç bir mazeret üretemeyecek şekilde ipleri ellerine almışlar. Adaleti sağlayacağız dediler şimdi 20 senenin sonunda güncel verilerle adalet konusunda Türkiye nerede? Kalkınma noktasına baktığımızda ak parti iktidarı dönümünde sanayi yüzde 20’ye düştü. Üretim olmadan kalkınma olur mu ? Ticaret olmadan kalkınma olur mu ? Her sene 60-70 bin dolarlık dış ticaret açığı gerçekleşti. Böyle tabloda ülke kalkınmış bir ülke midir? Yerli ürün üretirken kullanılan ham madde yüzde 82 oranında dışa bağımlı ülke, kalkınmış bir ülke midir? Boğaz’ına kadar batmış bir ülkede kalkınmadan söz edilebilir mi? Çiftçi 70 misli borçlandı. Kamunun borcu 12-13 misli arttığı bir ülkede kalkınma sağlandı demek mümkün müdür? Adı üstüne Adalet ve Kalkınma Partisi. Adaletle ilgili ülkenin karnesi maalesef ortadır. Bugün Türkiye’de gençler ‘istersen 3 tane diploman olsun, yabancı dilin olsun, eğer iktidara yakın bir adamın yoksa bu ülkede bir yere gelmen mümkün değil’ diyor. Gençler ‘imkanım olsa bu ülkede durmam yurt dışına giderim’ diyecek hale gelmiştir” dedi.

blank

“Diğer taraftan belediyenin sosyal yardım dağıtmasıyla ilgili tartışmalar gündemde” diyen Fatih Erbakan, sözlerine şöyle devam etti; “AK Parti isen yardım dağıtabilir ama muhalefet dağıtamıyor. Bir insanın FETÖ’cü olup olmadığı neye göre değerlendiriliyor? AK Parti’li değilsen FETÖ’cü oluyorsun, AK Parti’li isen olmuyorsun. Bütün bunlar yargının Türkiye’de iktidarın kontrolüne girdiğini açık bir şekilde ortadadır. Adaletin olmadığı, hukukun olmadığı bir ülkede sanayi de, teknoloji de olmaz. Beyin Göçü durdurulamaz. Yoksulluğu ve yolsuzluğu ortadan kaldıracağız dediler. İnsanlar sosyal yarım alıyoruz 141 bin çocuk anne ve babası ihtiyacını karşılandığı için devletten yardım almak zorunda kalmış. 4 milyon haneye doğalgaz ve kömür yardımı yapılmış. Asgari ücret açlık sınırının altında kalmış. Ucuz ayçiçek ve et kuyrukları, dilim karpuz, kaşıkla salça satışlar başlamış. 2022 yılında yaşadığımız zorluk açık bir şekilde ortaya konuluyor.”

blank

Halkın yüzde 90’ı yoksul diyen Erbakan, “Gösteri miting yasak dolar 10 lira olacak demek yasak, TÜİK çalışanları izinsiz hesap yapamıyorlar. Milyonlarca genç işsizlikten kırılırken, ‘aya gidiyoruz’ diye müjde vermişti. Yoksulluk, geçim derdi, enflasyon, alım gücünün düşmesi, döviz kurlarının patlaması… Türkiye enflasyonda dünyada 6. sırada. İmtiyazlı holdinglere kaynak aktarılıyor. 13 şehir hastanesi yaptırıldı, 57 şehir hastanesi parası harcandı. 1 dolarlık işlere, 6 dolar harcanıyor. Böyle böyle aktarılıyor. Vatandaş borcunu ödeyemeyince icraya aktarıyorlar. Gelir kalemlerimiz yeniden borç almak oluyor. Borcu borçla ödüyoruz. Elde avuçta ne varsa satıyoruz. Türkiye’de yoksulluk var, alım gücü düşüyor. Kamudaki israfın önünde geçilmesi lazım, imtiyazlı holdinglere kaynak aktarılmasının durdurulması. İstihdam ve üretimin olduğu bir yönetime geçilmesi gerekiyor. Üretmek ve ihraç etmek bu işin kaynağıdır. Çiftçinin taban fiyatlarına yüzde 200 zam yapıldı. Şimdi inşallah yeniden geleceğiz ve milletimizi bu sıkıntılardan kurtulacağız. Yeniden Refah Partisi döneminde, en düşük emekli maaş asgari ücretle aynı seviyeye getirilecektir. Çiftçimizin tarımda kullandığı mazottan vergi alınmayacak. Çiftçimizin yanında olacağız. Önce millet, önce mazlumlar anlayışı kurulacak. İsrafa son verilecek. Devletten 1’den dazla maaş alacak biri olmayacak. Üniversite kadrolarına eş dost torpiliyle gelenler alanlarına yönelik sınava tabii tutulacak. Nasılki geçmişte konuştuklarımızı yaptıysak yeni dönemde de aynısı olacaktır” ifadelerini kullanarak sözlerini sonlandırdı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.