Enerjisa Üretim İle Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İş Birliği

Yaşama saygı duyarak daha güzel bir gelecek için enerji üreten, topluma ve çevreye katkı sağlamayı hedefleyen Enerjisa Üretim, Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Enerjisa Üretim, okulun tüm 11. sınıf kız öğrencilerine staj yapma imkanı sundu. Kadın istihdamının da artırılmasını amaçlayan staj programının yanı sıra okulun basketbol sahasını yeniledi ve laboratuvar geliştirmelerine destek oldu.

Türkiye’nin öncü ve lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, kadınların iş hayatının bir parçası olması ve gençlerin daha kaliteli bir ortamda spor yapmaları için projeler geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda özellikle basketbol sporunun gelişmesi için yaptığı çalışmalarla gençlere dokunan Enerjisa Üretim, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin basketbol sahasını yeniledi. Yenileme çalışmalarının yanı sıra okulun bahçe duvarları grafiti sanatçısı tarafından boyanarak, yenilenebilir enerji temalı farklı şekil ve çizimlerle renklendirildi. Basketbol sahası yenilenen lisede, aynı zamanda Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı’nın bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

“Ülkemizde sporun gelişmesini gönülden destekliyoruz”

Basketbol sahasının açılış töreni; Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gülfidan Kendirlioğlu, Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, Güler Legacy Kurucusu ve eski milli basketbolcu Necati Güler ve Erkek A Milli Takım Genel Menejeri Muratcan Güler’in katılımıyla gerçekleşti. Açılış töreninde Grup Action’un eğlenceli smaç gösterisi öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilirken, törene katılan Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gülfidan Kendirlioğlu; “Yapılan yenileme ve spora olan destekleri için tüm Enerjisa Üretim ailesine teşekkür ederim. Geleceğimiz olan çocuklarımızın iyi bir ortamda bunu başarabilmeleri oldukça önemli” dedi.

Törende bulunan Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl ise, “Enerjisa Üretim olarak çocukların nitelikli bir eğitim alması, sporun hayatlarının bir parçası olmasının sağlanması, sağlıklı, çağdaş ve vizyoner bir nesilin yetişmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştirmek en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu kapsamda kadınların sektörümüzde daha çok yer alması için kız öğrencilerinin tamamına staj imkanı sunduğumuz ve Aydın’daki çocuklarımız için daha keyifli ve kaliteli bir spor alanı yarattığımız için çok mutluyuz. Ülkemizde sporun gelişmesini gönülden destekliyoruz. Çocuklarımızın erken yaşta spora alıştırılmaları ve iyi bir eğitim almaları bu anlamda çok önemli” dedi.

Kız öğrencilere staj imkanı sağlanıyor

Enerjisa Üretim; yenileme ile birlikte, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanlarında okuyan ve zorunlu stajı olan 11. sınıf kız öğrencilerine de staj imkanı tanıdığını açıkladı. Kadın istihdamının da artırılmasını amaçlayan program ile öğrencilere, yenilenebilir enerji sektörünün gerektirdiği yetkinlikler kazandırılırken, öğrencilerin pratik mesleki gelişimlerine katkı sağlanması planlandığı belirtildi. 2022 – 2024 yıllarını kapsayacak programda rüzgar ve güneş santrallerinde staj imkanı sağlanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.