Emre Sarıgedik Buca Arena Açıklaması

“BUCA ARENA, BUCA’NIN CAN DAMARI DEMEKTİR”

Bucaspor 1928 Başkanı Cihan Aktaş’ın Buca Arena için Buca Belediyesi’ne yönelik yaptığı çağrıya bir destek de İzmirli spor insanı Emre Sarıgedik’ten geldi. Sarıgedik, “Stada sahip çıkmayıp takımı başka bir ilçede maç yapmaya itmek, Buca’nın can damarlarından birini kesmek anlamına gelir.” dedi.

Buca’da stat tartışmaları devam ediyor. İnşa edildiği günden itibaren Bucaspor’un başarılarına ev sahipliği yapan ve Süper Lig’de kıyasıya mücadelelere sahne olan Buca Arena’nın kaderine terk edilmiş hali, Bucaspor 1928 Başkanı Cihan Aktaş’ı isyan ettirdi. Sahasından tribünlerine kadar ciddi bakım çalışmasına ihtiyaç duyulan Buca Arena’nın Buca Belediyesi tarafından yenilenmesi isteğini sosyal medyadan duyuran ve kulübün ilçe dışındaki bir statta maç yapma riskine işaret eden Başkan Aktaş’a destekse İzmirli spor insanı Emre Sarıgedik’ten geldi.

“Henüz vakit varken ivedilikle çalışmalara başlanmalı”

“Aktaş’ın Buca sevdası yalnız bırakılmamalıdır.” diyen Sarıgedik, Buca Belediyesi başta olmak üzere yerel yönetim ve kamu idarelerine destek çağrısı yaptı. Sarıgedik, “Buca Arena demek, İzmir’in en büyük nüfusuna sahip ilçesinin can damarı demektir. Hem seyir zevki, hem yarattığı tutku, hem ekonomik katkısıyla futbol, bugünün dünyasında ülkemizin en büyük spor organizasyonudur. Dolayısıyla Buca’da futbola sahip çıkmak, hele hele Süper Lig görmüş bir ilçede futbol rüzgarının yeniden esmesini sağlamak noktasında yerel yönetimin mutlaka elini taşın altına koyması gerekmektedir. Çünkü kulüplere sahip çıkmak bir herhangi bir ticarethaneye destek vermenin çok ötesindedir. Buca Arena demek, vatandaşın heyecanı demektir. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulup spora yönlendirilmesi demektir. Buca Arena demek, yeniden Süper Lig yolunca yazılacak bir destanın geçeceği adres demektir. Bu nedenle sezon öncesinde henüz daha vakit varken ivedilikle Buca Arena, şanına yakışır hale getirilmelidir. Ben bu konuda Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın da ilçesinin en önemli markası olan Bucaspor 1928’i Süper Lig yolunda yalnız bırakmayacağını umuyorum. İzmir’in spor kamuoyunu da bu konuyu gündemde tutmaya, çözüme kavuşturma yolunda adım atmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.